Zamknij

Księżna Kate urodziła. Pierwsze zdjęcia trzeciego Royal Baby [GALERIA]

Redakcja
23.04.2018 19:34
Royal Baby
fot. PAP/EPA

Brytyjska książęca para William i Kate opuściła szpital St. Mary's w Londynie i wróciła do domu. Do Pałacu Kensington przyjechali ze swoim nowo narodzonym synkiem, który przyszedł na świat w południe naszego czasu. Wcześniej Kate i William wyszli do dziennikarzy i dłuższą chwilę pozowali z dzieckiem na schodach szpitala. Towarzyszyła temu ogromna wrzawa zgromadzonych przed budynkiem osób. Księżna ubrana była w czerwoną sukienkę.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

Żona księcia Cambridge Williama, księżna Kate urodziła syna - poinformował w poniedziałek Pałac Kensington. Dziecko jest piąte w linii sukcesji po księciu Karolu, swoim ojcu i rodzeństwie: pięcioletnim George'u i trzyletniej Charlotte.

Księżna Kate urodziła trzecie dziecko

Według komunikatu chłopiec waży 3,83 kg. Zarówno matka, jak i dziecko czują się dobrze. Przy porodzie był obecny ojciec, książę William - drugi w kolejności do brytyjskiego tronu.

Imię dziecka zostanie podane do wiadomości publicznej prawdopodobnie w ciągu najbliższych dni. Według bukmacherów najbardziej prawdopodobnymi imionami dla najmłodszego syna pary książęcej są: Arthur, James, Albert, Frederick i Philip.

Zobacz także

Chłopiec urodził się o godz. 11.01 czasu lokalnego (godz. 12.01 w Polsce), kilka godzin po przyjęciu księżnej do szpitala św. Marii w zachodnim Londynie, gdzie w 2013 i 2015 roku przyszły na świat poprzednie dzieci Williama i Kate. Księżna znajdowała się pod opieką lekarzy w prywatnym skrzydle szpitala, Lindo Wing, gdzie poród kosztuje ok. 7,5 tys. funtów (35,9 tys. złotych).

Księżna Kate urodziła chłopca. Pierwsze wspólne zdjęcia: 

RadioZET.pl/PAP/DG,adci