Zamknij

Kuba. Samolot rozbił się zaraz po starcie! Na pokładzie było 107 osób!

Redakcja
18.05.2018 19:39
Kuba
fot. East News

Samolot pasażerski Boeing 737 kubańskiego towarzystwa Cubana ze 107 osobami na pokładzie rozbił się w piątek tuż po starcie z międzynarodowego portu lotniczego w Hawanie - poinformowano na Twitterze. Katastrofę przeżyły trzy osoby.

Trzy osoby wyciągnięto z wraku, są w stanie krytycznym w szpitalu. Na miejscu katastrofy był kubański prezydent Miguel Diaz-Canel. Powiedział, że "nastąpił niefortunny wypadek lotniczy. Wiadomości nie są zbyt obiecujące, wygląda na to, że liczba ofiar jest wysoka".

Radio Havana na Kubie informuje na Twitterze, że samolot spadł na "autostradę" między Boyeros i Hawaną, niedaleko lotniska. Mieszkańcy Havany mówili BBC Mundo, że "na początku było słychać silny huk, a później było widać gęsty dym. Chwilę później pojawiły się wozy strażackie i karetki. Ulice zamknięto i cały czas widać słup dymu". Trwa akcja ratunkowa.

Cubana de Aviacion - narodowy przewoźnik Kuby - musiał ostatnio uziemić część swojej starzejącej się floty ze względu na kwestie bezpieczeństwa, chociaż przyczyna katastrofy jest nieznana.

RadioZET.pl/PAP/LK/MP