Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Wypadek autokaru z turystami na Kubie. Nie żyje siedem osób

11.01.2019 20:26
xxx wiadomosci

Siedem osób zginęło, a 33 zostały ranne w piątek w wypadku autokaru z zagranicznymi turystami na Kubie, w prowincji Guantanamo na zachodzie kraju - poinformowała AFP za lokalną prasą.

Wypadek autokaru z turystami na Kubie. Nie żyje siedem osób fot. radioguantanamo

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

"Wśród 40 pasażerów autokaru 22 było cudzoziemcami, którzy pochodzili z m.in. z Holandii, Francji, Wielkiej Brytanii, Meksyku, Kanady i Argentyny" - podano na stronie internetowej lokalnego dziennika "Venceremos". Według portalu wśród ofiar śmiertelnych jest trzech Kubańczyków, dwóch Argentyńczyków, Francuz i Niemiec.

Według informacji z miejscowego szpitala, gdzie trafili ranni w wypadku, pięć osób jest w stanie ciężkim. To trzech Kubańczyków, Francuz i Hiszpan.

Do wypadku doszło na drodze z miasta Baracoa do Hawany. Według AFP kierowca autokaru zeznał, że stracił kontrolę nad kierownicą na mokrej jezdni, w wyniku czego pojazd przewrócił się. Jednak świadkowie twierdzą, że autokar próbował wyprzedzić inny pojazd i z dużą szybkością zjechał z drogi, aby uniknąć czołowego zderzenia z autem jadącym z przeciwnej strony.

AFP podkreśla, że większość dróg na Kubie jest w bardzo złym stanie, a dziury i brak oświetlenia są przyczyną wielu wypadków. Według oficjalnych statystyk w 2017 roku na wyspie miało miejsce 11 187 wypadków, w których zginęło 750 osób, a 7999 zostało rannych.

RadioZET.pl/PAP/BM

Oceń