Zamknij

Kupował nieletnich z Polski do agencji towarzystkich w Niemczech. Udało się go złapać

Redakcja
27.07.2017 21:57
Kupował nieletnich z Polski do agencji towarzystkich w Niemczech. Udało się go złapać
fot. Pixabay

Wyszedł na jaw wstrząsający proceder, który trwał od lat. W Essen niemiecka policja zatrzymała Hansa M., którego wrocławska prokuratura podejrzewa o handel nieletnimi chłopcami (także z Polski) i zatrudnianie ich w swojej agencji towarzyskiej. Mężczyzna trafił już raz za kraty, jednak w 2009 r. został zwolniony.

Hans M. był pod lupą śledczych od 2007 roku, gdy wpadli na trop jego działalności. Mężczyzna trafił do aresztu, jednak w 2009 r. został zwolniony i ślad po nim zaginął. Wiadomo jedynie, że przebywa w Niemczech.

Proceder trwał od lat

Polska prokuratura oskarża M. o to, że podstępem dostarczał i zatrudniał nieletnich chłopców w swojej gejowskiej agencji towarzyskiej na terenie Niemiec. Chłopców miał werbować także na terenie Polski. Wielu z nich jadąc za granicę było przekonanych, że udają się do zwykłej pracy sezonowej. Na miejscu czekała ich niemiła niespodzianka.

Akt oskarżenia

Do sądu trafił niedawno akt oskarżenia przeciwko wspólnikom Hansa M. Jak podaje PolskaTimes.pl, mężczyźni mieli zajmować się działalnością przestępczą pomagając organizować nielegalną agencję towarzyską.

Europejski Nakaz Aresztowania

Hans M. był od długiego czasu poszukiwany listem gończym i Europejskim Nakazem Aresztowania. Niemiecka policja zatrzymała go dopiero kilka tygodni temu. Teraz o jego przyszłości zdecyduje sąd.

Zobacz także

RadioZET.pl/PolskaTheTimes/strz