Zamknij

Kuriozalny występ dla zmobilizowanych żołnierzy w Rosji. "To jakiś żart"

06.10.2022 14:02

Na placu jednostki wojskowej w Jekaterynburgu zgromadzono zmobilizowanych żołnierzy. Wyszła do nich kobieta, cała na biało, po czym zaczęła kuriozalny występ. Nagranie trafiło do sieci i szybko stało się popularne. “Rosja to beznadziejny kraj. To jakiś żart” - czytamy w komentarzach.

Kuriozalny występ dla żołnierzy w Jekaterynburgu
fot. Twitter/Francis_scarr

W jednostce wojskowej nr 32 w Jekaterynburgu na Uralu w Rosji przygotowano kuriozalny występ dla zmobilizowanych rezerwistów. Przed wysłaniem ich na wojnę kobieta w białym kostiumie i szpilkach zaśpiewała żołnierzom piosenkę.

Większość zgromadzonych obojętnie przyglądała się piosenkarce, której występ sprawiał wrażenie amatorskiego. Kobieta podbiegła do kilku z nich, aby przyłączyli się do występu. “La, la, la” - wyśpiewali żołnierze, którym piosenkarka podetknęła mikrofon.

Mobilizacja w Rosji. Kuriozalny występ dla żołnierzy w Jekaterynburgu

W Rosji trwa “częściowa mobilizacja”, którą zarządził Władimir Putin. Ma ona objąć 300 tys. żołnierzy, choć nieoficjalnie mówi się nawet o liczbie przekraczającej milion.  

Media informują o poważnych problemach związanych z “częściową mobilizacją”. Na jaw wyszły informacje, że sprzęt jest przestarzały, niesprawny, a co najważniejsze - jest go za mało. Zmobilizowani żołnierze muszą sami kupować sobie broń. Sprawą zainteresowali się przewodniczący dwóch komisji Dumy Państwowej, którzy chcą, by wyjaśnił to Prokurator Generalny Federacji Rosyjskiej.

Kreml ma także inne problemy. Wiele osób uciekło z Rosji. “Forbes”, powołując się na anonimowe źródło w administracji prezydenta Władimira Putina, podał, że od ogłoszenia mobilizacji kraj opuściło nawet 700 tys. osób.

ZOBACZ TAKŻE: Putin zapowiada zmiany, podpisał dekret. Przestraszył się wściekłych Rosjan?

Pojawiają się też głosy o walkach frakcyjnych na Kremlu. Za jednym z nagrań pokazujących chaos w związku z mobilizacją mają stać ludzie założyciela Grupy Wagnera Jewgienija Prigożyna. Celem ma być pokazanie nieudolności ministra obrony Siergieja Szojgu.

loader

RadioZET.pl