Zamknij

Laura Biagiotti nie żyje. Słynna włoska projektantka miała 73 lata

Redakcja
26.05.2017 13:33
Laura Biagiotti nie żyje
fot. ons.pl

Zmarła Laura Biagiotti - słynna włoska projektantka, zwana "Królową Kaszmiru". Miała 73 lata. O jej śmierci poinformowała na swoim Twitterze córka designerki - Lavinia.

Laura Biagiotti zmarła w szpitalu w środę 23.05. po przebytym tego dnia ataku serca. Lekarze podjęli próbę reanimacji, jednak okazało się, że z powodu niedotlenienia w mózgu doszło do nieodwracalnych uszkodzeń. Świat mody stracił jedną z najwybitniejszych projektantek.

Biagiotti projektowała stroje kobiece, delikatne, uszyte z luksusowych dzianin. Z tego właśnie powodu często nazywana była "Królową Kaszmiru". Tworzyła także perfumy oraz klasyczne dodatki - wszystko to, co określić można mianem klasycznego włoskiego szyku. Była jedną z pierwszych włoskich projektantek, którym udało się osiągnąć taki sukces. Projektowała już w latach 60. XX wieku, jednak swój pierwszy pokaz zorganizowała dopiero w 1972 roku. jaki pierwszy włoski projektant, w 1988 roku, miała szansę zaprezentować swoje stroje w Chinach, gdzie odniosła wielki sukces.

Początkowo tworzyła tylko dla kobiet, jednak potem w jej ofercie znalazła się także linia produktów dla mężczyzn oraz linia dla dzieci. Jej projekty prezentowały najsłynniejsze modelki świata, w tym Polki - m.in. Eva Herzigová, Sandra Chudzinski, Gretha Cavazzoni, Niki Taylor, Cindy Crawford czy Agnieszka Maciąg.

Laura Biagiotti urodziła się 4 sierpnia 1943 roku w Rzymie. Początkowo wcale nie myślała o tym, by zostać projektantką. Ostatecznie zdecydowała się pomóc matce w prowadzeniu jej pracowni mody. Czy przypuszczała, że osiągnie tak wiele?

Żegnamy wielką projektantkę.

RadioZET.pl/SA