Zamknij

Lawina hejtu na Elisabeth Revol we francuskich mediach. Internauci nie mają litości

Redakcja
02.02.2018 17:04

Lawina negatywnych komentarzy we francuskich mediach spadła na uratowaną partnerkę Tomasza Mackiewicza, Elisabeth Revol. Internauci wypominają Francuzce, że na jej akcję ratunkową wydano majątek, a ona nadal chce się wspinać w Himalajach. Złośliwi porównują jej zabandażowane dłonie do rąk Myszki Miki.

Lawina hejtu na Elisabeth Revol we francuskich mediach. Internauci nie mają litości
fot. Archiwum RadioZET.pl

 

Złośliwi internauci drwią z opatrunków na dłoniach Revol, nazywając ją Myszką Miki i wróżąc karierę w Disneylandzie.

Bezlitosny hejt

Po doniesieniach z Pakistanu i wywiadzie, którego Revol udzieliła francuskiej agencji AFP, we francuskich portalach i mediach społecznościowych rozpoczął się festiwal hejtowania 38-letniej himalaistki. Joanna Kocik w WP.pl przytoczyła kilka komentarzy. Jej zdaniem są to i tak najłagodniejsze z tych, które znalazły się pod jedynym jak dotąd wywiadem udzielonym po powrocie do kraju:

„Wydała sto tysięcy po to, by dać uratować sobie tyłek. I jeszcze tam wróci, ale wtedy być może nie będzie miała okazji wołać o pomoc”

"Bohaterami to są ci, którzy ją uratowali. A ona? Musiała mieć niezłą kasę, by zapłacić za ekspedycję i helikopter. Czy teraz wróci, by oddać hołd swojemu koledze?"

"Ktoś ryzykował dla niej życiem. A ona mówi, że będzie się dalej wspinać!"

"Nieodpowiedzialna idiotka, egoistka, która pozuje na bohaterkę. Jak mogła go zostawić?"

Aktualnie Elisabeth Revol przebywa w swojej ojczyźnie w szpitalu, gdzie specjaliści walczą z jej poważnymi odmrożeniami na dłoniach i stopach. 38-latka poza jednym wywiadem dla AFP nie chce udzielać się w mediach.

Analogiczna sytuacja do marca 2013 r.

Kocik porównuje internetową nagonkę na Revol do lawiny internetowego hejtu, jaka spadła na Adama Bieleckiego po tym, jak po zdobyciu zimą 2013 r. ośmiotysięcznika Broad Peak nie był w stanie wrócić po swoich kolegów. Zginęli wtedy 28-letni Tomasz Kowalski i weteran 59-letni Maciej Berbeka.

Galeria zdjęć Elisabeth Revol w szpitalu:

RadioZET.pl/Wp.pl/sport.tvn24.pl/strz