Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Tragedia w Alpach. Znaleziono ciała trzech narciarzy

13.01.2019 13:08
xxx wiadomosci

Tragedia w austriackich Alpach. Ratownicy górscy odnaleźli ciała trzech mężczyzn porwanych przez śnieżną lawinę. Czwarta osoba jest poszukiwana. 

Tragedia w Alpach. Znaleziono ciała trzech narciarzy fot. Shutterstock

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Ciała trzech mężczyzn, w wieku 57, 36 i 32 lat, odnaleziono w sobotę wieczorem w pobliżu austriackiego ośrodka narciarskiego Lech am Arlberg - podał Reuters. Kilka godzin wcześniej żona jednego z narciarzy zgłosiła ich zaginięcie.  

Policja w Vorarlberg ze względu na trudne warunki meteorologiczne i zagrożenie lawinowe musiała przerwać akcję poszukiwania innego niemieckiego narciarza. 

Stan wielkiego zagrożenia lawinowego utrzymuje się w Austrii od kilkunastu dni. Wiele dróg jest nieprzejezdnych, niektóre miejscowości są odcięte od świata. W niektórych rejonach zamknięto szkoły. Właścicielom domów przypominano o usuwaniu śniegu z dachów, gdyż w kilku miejscach doszło do zawalenia się dachów pod jego ciężarem. W Alpach Gurktalskich poważne obrażenia odniósł 78-letni mężczyzna, który podczas odśnieżania spadł z dachu własnego domu.

Podczas minionego weekendu w Austrii zginęło troje narciarzy, dwoje Niemców i Słoweniec. W poniedziałek znaleziono zwłoki dwóch turystów, którzy poszli na wycieczkę na rakietach śnieżnych.

RadioZET.pl/Reuters/DG 

Oceń