Zamknij

Tragedia w Alpach. Znaleziono ciała trzech narciarzy

Redakcja
13.01.2019 13:08
Tragedia w Alpach. Znaleziono ciała trzech narciarzy
fot. Shutterstock

Tragedia w austriackich Alpach. Ratownicy górscy odnaleźli ciała trzech mężczyzn porwanych przez śnieżną lawinę. Czwarta osoba jest poszukiwana. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Ciała trzech mężczyzn, w wieku 57, 36 i 32 lat, odnaleziono w sobotę wieczorem w pobliżu austriackiego ośrodka narciarskiego Lech am Arlberg - podał Reuters. Kilka godzin wcześniej żona jednego z narciarzy zgłosiła ich zaginięcie.  

Policja w Vorarlberg ze względu na trudne warunki meteorologiczne i zagrożenie lawinowe musiała przerwać akcję poszukiwania innego niemieckiego narciarza. 

Stan wielkiego zagrożenia lawinowego utrzymuje się w Austrii od kilkunastu dni. Wiele dróg jest nieprzejezdnych, niektóre miejscowości są odcięte od świata. W niektórych rejonach zamknięto szkoły. Właścicielom domów przypominano o usuwaniu śniegu z dachów, gdyż w kilku miejscach doszło do zawalenia się dachów pod jego ciężarem. W Alpach Gurktalskich poważne obrażenia odniósł 78-letni mężczyzna, który podczas odśnieżania spadł z dachu własnego domu.

Zobacz także

Podczas minionego weekendu w Austrii zginęło troje narciarzy, dwoje Niemców i Słoweniec. W poniedziałek znaleziono zwłoki dwóch turystów, którzy poszli na wycieczkę na rakietach śnieżnych.

RadioZET.pl/Reuters/DG