Zamknij

Nie żyje Lee Radziwill. Żona polskiego księcia zmarła w Nowym Jorku

Redakcja
16.02.2019 19:18
Nie żyje Lee Radziwill. Żona polskiego księcia zmarła w Nowym Jorku
fot. Courtesy Everett Collection/EAST NEWS

W piątek w Nowym Jorku zmarła Lee Radziwill. Była młodszą siostrą Jackie Kennedy i żoną polskiego księcia, Stanisława Albrechta Radziwiłła. Lee Radziwill miała 85 lat. Przyczyna jej śmierci nie została jeszcze potwierdzona.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Lee Radziwill urodziła się jako Caroline Lee Bouvier. Trzykrotnie wychodziła za mąż. Jej drugim małżonkiem był polski książę Stanisław Albrecht Radziwiłł, który dla niej zostawił dotychczasową żonę.

Po wyjściu za Radziwiłła Lee otrzymała tytuł księżniczki. Nazwisko męża nosiła do śmierci, choć para po 15 latach małżeństwa rozwiodła się. Lee i Stanisław Albrecht doczekali się dwojga dzieci.

Nie żyje siostra Jackie Kennedy

Radziwill spełniała się w roli dekoratora wnętrz. Wcześniej swoich sił próbowała w aktorstwie, ale nie odniosła większych sukcesów. W końcu powołanie odnalazła jako ambasadorka i dyrektorka ds. public relations u Giorgio Armaniego.

Jak podkreślają zagraniczne media, nigdy nie udało jej się wyjść z cienia swojej siostry, Jacqueline Kennedy Onassis. Przez wielu była jednak uważana za ikonę mody.

EN_01147318_2092
fot. REX/EAST NEWS

Zobacz także

RadioZET.pl/Onet.pl/vogue.com/MK