Zamknij

Protest wegan. Wściekły rzeźnik zaatakował ich mięsem

Redakcja
08.08.2018 13:27
Protest wegan. Wściekły rzeźnik zaatakował ich mięsem
fot. FB: Ginette Lindstrom

Przepychanki na proteście wegan w Leeds. Grupa demonstrujących została zaatakowana przez lokalnych sprzedawców. Jeden z nich chwycił dwa duże kawałki mięsa i wymachiwał w kierunku zgromadzonych osób, ochlapując ich zwierzęcą krwią. Chwilę później w ślad za nim ruszyli kolejni.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Protest odbył się pod koniec lipca na Kirgate Market – w jednym z najpopularniejszych miejsc handlowych w Leeds. Wydarzenie było relacjonowane na Facebooku przez jedną z uczestniczek. W pewnym momencie protest został zakłócony przez jednego ze sprzedawców. Chwilę później przyłączyli się do niego pozostali.

Zobacz także

Wściekły mężczyzna chwycił za dwa duże kawałki mięsa i ruszył w stronę protestujących. Uczestnicy protestu relacjonowali, że rzeźnik przystawiał im mięso do twarzy i pobrudził ich zwierzęcą krwią. Inny ze sprzedawców próbował z kolei wyrwać jednemu z demonstrujących kamerę. Chwilę później protest przerodził się w agresywną przepychankę.

– Czułam, że ważne jest, bym nagrywała te wydarzenia, żeby ludzie mogli zobaczyć, że my przez cały czas pozostaliśmy spokojni, w przeciwieństwie do ich agresji fizycznej i ataków słownych – powiedziała Ginette Lindstrom, która uwieczniła na nagraniu całe zdarzenie.

Kobieta zgłosiła sprawę na policję. W rozmowie z lokalnymi mediami powiedziała, że atak mięsem to nie wszystko, co spotkało protestujących. W ich stronę miały popłynąć pogróżki, a także liczne obelgi.

RadioZet.pl/metro/bm