Zamknij

Lekarz z Egiptu: Magdzie podano narkotyk zwany "FLAKKA". Co to takiego?

Redakcja
12.05.2017 12:21
Lekarz z Egiptu: Magdzie podano narkotyk zwany "FLAKKA". Co to takiego?
fot. Youtube

Reporter dziennika „Super Express” dotarł do lekarza, który badał Magdalenę Żuk. Jego zdaniem 27-latka była pod wpływem narkotyku zwanego „flakka”. – Podejrzewaliśmy, że chodzi właśnie o ten środek – mówił dr Tarek Ahmed. Czym jest ta niebezpieczna substancja?

Dziennikarz „Super Expressu” w rozmowie z lekarzem spytał o tę substancję. – To jeden z narkotyków, który może mieć związek ze sprawą. Podejrzewaliśmy, że chodzi właśnie o to, ponieważ w Egipcie nie mamy narkotyku o podobnym działaniu. Flakka wywołuje doznania porównywalne do schizofrenii. W Egipcie spotykamy najczęściej substancje wywołujące silne pobudzenie, tzw. Energetyki. Flakka jest nowym narkotykiem, niedawno pojawił się w USA, później w Europie – komentował dr Tarek Ahmed.

Zobacz także

Podobne objawy jak u Magdy

Zachowanie Magdy, które widać na dostępnych w internecie i telewizji nagraniach, może wskazywać, że hipoteza egipskiego lekarza wydaje się w jakimś stopniu prawdopodobna. – Po zażyciu typowe objawy to drgawki, później halucynacje. Ludzie, którzy wzięli ten narkotyk, mówią do siebie i do wyimaginowanych osób, nie reagując na próby kontaktu – mówi lekarz.

Co się działo z Magdaleną Żuk dzień po dniu [ANALIZA]

Tani i wyniszczający narkotyk

Flakka fachowo nazywa się Alfa-PVP i początkowo wywołuje efekt podobny do amfetaminy (poczucie euforii, bezsenność, pobudzenie psychoruchowe). Nadużycie, bądź długotrwałe stosowanie tej substancji może wywoływać bardzo silne lęki i psychozy, a nawet agresję. Flakka jest szczególnie niebezpieczna w przypadku zmieszania jej z innymi psychostymulantami. Wtedy mogą wystąpić wielonarządowe powikłania oraz działania kardio i neurotostyczne. Narkotyk ten jest popularny w Stanach Zjednoczonych, jego cena to jedynie 5 dolarów za gram. Alfa-PVP jest bardzo silnie uzależniająca, a w szczególnych przypadkach długiego zażywania ludzie pod jej wpływem zachowują się jak "zombie" z filmów grozy.

Tutaj ostatnie dni spędziła Magdalena Żuk. Zobacz galerię:

Zobacz także

RadioZET.pl/Se.pl/poradnikzdrowie.pl/strz