Zamknij

4-latek spadł ze skutera 7-letniej kuzynki. Wątroba chłopca została rozerwana

18.06.2022 13:23
Lennox Railton Craggs
fot. Prince Bishops Community Primary School

Czteroletni chłopiec z Eldon Lane w Wielkiej Brytanii poniósł śmierć po upadku z mini skutera swojej 7-letniej kuzynki. Policja ujawniła szczegóły śledztwa w tej sprawie - podała telewizja BBC. Dziecko przed śmiercią przeżywało straszne męki, ponieważ doszło do rozerwania wątroby.

Śledztwo dotyczy tragicznego wypadku w miejscowości Eldon Lane w hrabstwie Durham. 23 stycznia czteroletni Lennox Railton Craggs spadł z mini skutera swojej kuzynki i uderzył brzuchem w metalowy słupek. 4-latek nie przeżył upadku. 

Asystent koronera Leslie Hamilton, na którego powołuje się BBC, stwierdził, że chłopiec poniósł śmierć w wyniku nieszczęśliwego wypadku. Oznacza to, że nie wskazano winnego.

Lennox Railton Craggs nie żyje. 4-latek zmarł po upadku ze skutera

Śledczy ustalili dokładny przebieg zdarzenia. Policjantka Leanne Green z policji w Durnham powiedziała, że siedmioletnia kuzynka chłopca uczyła się jeździć pod nadzorem opiekunów na nowym mini skuterze Yamaha z silnikiem o pojemności 50 cm3. Lennox zapytał, czy może się z nią przejechać. Świadkowie zeznali, że chłopiec dostał zgodę pod warunkiem, że założy rowerowy kask, ochraniacze i usiądzie z tyłu. Niestety dziecko nie posłuchało.

Green podkreśliła, że o chłopcu mówiło się, że lubił motocykle i quady. Natomiast rodzice zeznali, że był tak podekscytowany widokiem skutera, że od razu wskoczył na maszynę, przepchnął się do przodu i dodał gazu. Gdy mini skuter ruszył do przodu, chłopiec spadł z niego i uderzył brzuchem w metalowy słupek, który uniemożliwia samochodom wjazd na trawnik.  

Dziecko przed śmiercią przeżywało męki. Rodzice zeznali, że płacz Lennoxa szybko zamienił się w jęk, a jego skóra zmieniła kolor. Wkrótce po przybyciu do szpitala jego serce stanęło. Chłopca nie udało się uratować. Patolog dr Nigel Cooper stwierdził, że przyczyną śmierci było rozdarcie wątroby i krwotok wewnętrzny - podała BBC.

RadioZET.pl

C