Zamknij
Wybuchy w Bejrucie
20 Zobacz galerię
fot. AP/Associated Press/East News

Liban, Bejrut. Gigantyczne eksplozje w centrum miasta. Dwa wybuchy zrujnowały ogromną część miasta. Na ulicach panuje chaos i panika - relacjonują mieszkańcy. Są setki rannych, pod gruzami znajduje się bardzo wiele osób. Trwa walka z czasem - służby usiłują pomóc poszkodowanym, wyciągając spod ruin budynków zakrwawionych mieszkańców stolicy. W wyniku eksplozji życie straciło co najmniej 10 osób - donoszą zagraniczne agencje. Świat obiegły zdjęcia z ulic Bejrutu, które mrożą krew w żyłach.

Liban - Bejrut. Gigantyczne wybuchy w centrum miasta. "Co najmniej 10 osób zginęło we wtorek w wyniku potężnej eksplozji w stolicy Libanu, Bejrucie" - poinformował libański resort zdrowia. Miejscowe służby bezpieczeństwa potwierdziły, że do wybuchu doszło w porcie, gdzie magazynowane były materiały wybuchowe.

Zobacz także

Eksplozje w centrum Bejrutu. Setki rannych, 10 osób nie żyje

W wyniku fali uderzeniowej w wielu punktach miasta, głównie w centrum, z mieszkań wylatywały szyby, zapadały się sufity, urywały się balkony, a spod gruzów wyciągani byli zakrwawieni ludzie. Ratownicy medyczni w zgliszczach odnaleźli 10 ciał.

Zobacz także

W relacji wideo na żywo telewizja Al-Dżazira pokazuje dopalający się w kilku miejscach miasta ogień i unoszące się nad miastem duże ilości czarnego dymu. Zamieszcza też amatorski film, na który widać moment wybuchu - wzbijającą się na kilkaset metrów potężną chmurę pyłu oraz falę uderzeniową, niszczącą okoliczne obiekty. Z najnowszych informacji medialnych wynika, że eksplozja w Bejrucie była spowodowana pożarem w składzie materiałów wybuchowych, w tym także azotanu sodu. Został on skonfiskowany ze statku i był przechowywany od kilku miesięcy.

Zobacz także

Sieć obiegły również makabryczne zdjęcia, które ukazują skalę eksplozji oraz zniszczeń, jakie wyrządziła.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP/AFP/Reuters