Zamknij

Ogromny pożar w Bejrucie. Słup czarnego dymu nad miastem, mieszkańcy w panice

Magdalena Barszczak
10.09.2020 13:22
pożar w Bejrucie
fot. AP/Associated Press/East News

Potężny pożar w porcie w stolicy Libanu, Bejrucie. Jak poinformował Reuters, powołując się na źródła wojskowe, płonie magazyn z ropą naftową i oponami.

Pożar wybuchł miesiąc po potężnej eksplozji, w której zginęło prawie 200 osób. Na razie nie są znane jego przyczyny. Armia libańska potwierdziła, że płonie magazyn z ropą i oponami w wolnocłowej strefie portu.

Według lokalnych mediów wojsko zaczyna ewakuować ludzi z okolicy. Jak podaje Independent, spanikowani mieszkańcy okolicznych terenów już zaczęli wsiadać do samochodów, mówiąc, że chcą opuścić Bejrut.

pożar w Bejrucie
fot. JOSEPH EID/AFP/East News

Zobacz także

Potężny pożar w Bejrucie

Strażacy próbują walczyć z ogniem, jednak pożar jest ogromny. Michel el-Murr, szef zespołu poszukiwawczo-ratunkowego straży pożarnej, oświadczył, że potrzebna jest teraz mieszanka wody i piany.

„Poprosiliśmy o wsparcie, potrzebujemy pomocy obrony cywilnej i wszystkich obecnych tu załóg straży pożarnej” - dodał. W akcji gaszenia pożaru biorą udział także helikoptery.

Na nagraniach umieszczonych w sieci widać kłęby gęstego i czarnego dymu, który jest widoczny z odległości kilku kilometrów. Ludzie w panice uciekają przed żywiołem.

RadioZET.pl/Reuters/Independent.co.uk