Zamknij

Dwa, potężne wybuchy w mieście. "Zapanował chaos, wszędzie leży szkło"

04.08.2020 18:35
Eksplozja w Bejrucie
fot. PAP/EPA/WAEL HAMZEH

Potężne wybuchy w Bejrucie. Spod zawalonych budynków wyciągani są zakrwawieni ludzie, wielu rannych jest pod gruzami. Na ulicach miasta panuje chaos i panika, wszędzie leży szkło - relacjonują mieszkańcy. Nad stolicą wciąż unoszą się kłęby dymu, Trwa akcja ratunkowa. Na temat zdarzenia wypowiedział się już libański minister zdrowia. Według wstępnych  informacji, źródłem wybuchu był pożar materiałów wybuchowych w porcie.

Liban. Gigantyczne wybuchy w Bejrucie. Minister zdrowia Libanu Hamad Hasan poinformował, że w wyniku wtorkowej eksplozji w stolicy kraju Bejrucie jest wielu rannych. Są też rozległe zniszczenia. Według agencji AFP doszło do dwóch silnych wybuchów.

Zobacz także

Telewizja Al-Dżazira w relacji na żywo pokazuje ogromne płomienie i chmury dymu nad miastem. Do eksplozji doszło prawdopodobnie w porcie, gdzie magazynowane są materiały pirotechniczne.

Gigantyczne wybuchy w mieście. Chaos i panika na ulicach

Siła wybuchu była ogromna

- powiedziała Zeina Khodr z Al-Dżaziry, relacjonująca wydarzenia z Bejrutu.

Zobacz także

Szłam ulicą i upadłam na ziemię. Wybuchła panika i zapanował chaos, wszędzie leży szkło

- mówiła.

Bejrut. "Wszędzie jest dym i strach!"

"Powiedziano nam różne rzeczy, jestem zdezorientowana. Szpitale nie radzą sobie z liczbą osób rannych w Bejrucie, wszędzie jest dym i strach!" - napisała inna mieszkanka miasta.

Zobacz także

Wcześniej agencje przekazywały, że w centrum Bejrutu są poważne zniszczenia, w wielu budynkach wyleciały szyby z okien i posypały się sufity, a spod gruzów wyciągani są zakrwawieni ludzie.

RadioZET.pl/PAP/AFP/Reuters