Zamknij

Tragedia w szkole. W pożarze zginęło ponad 20 dzieci i nauczyciele

18.09.2019 18:41
Tragedia w szkole. W pożarze zginęło ponad 20 dzieci i nauczyciele
fot. LIBERIA ACCIDENT SCHOOL FIRE

Co najmniej 26 dzieci i dwoje nauczycieli zginęło w pożarze, który z nieznanych przyczyn wybuchł w nocy z wtorku na środę w szkole koranicznej w Paynesville na przedmieściach stolicy Liberii Monrowii – poinformowały miejscowe władze.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

– Dzieci uczyły się Koranu, kiedy wybuchł pożar – powiedział rzecznik policji Moses Carter. Jak dodał, źródłem ognia była instalacja elektryczna, jednak wciąż trwa dochodzenie mające na celu wyjaśnienie dokładnej przyczyny pożaru.

Zobacz także

Wcześniej informowano o większej liczbie ofiar

Wcześniej policja informowała o 30 ofiarach śmiertelnych, jednak okazało się, że dwie osoby przeżyły i zostały zabrane do szpitala.

Zobacz także

– Modlę się za rodziny dzieci, które zmarły zeszłej nocy w Paynesville w wyniku śmiertelnego pożaru, który pochłonął budynek ich szkoły. To trudny czas dla rodzin ofiar i całej Liberii. Składam żałobnikom najgłębsze kondolencje – napisał na Twitterze prezydent kraju George Weah, który w środę odwiedził miejsce tragedii.

Zobacz także

Liberia, zamieszkana przez około 4,5 miliona osób, jest mocno zróżnicowanym pod względem etnicznym i religijnym krajem. Islam wyznaje tam 12 procent obywateli.

 

RadioZET.pl/PAP