Zamknij

Horror w USA. Latami gwałciła córkę i pasierbicę. Grozi jej 700 lat więzienia

06.10.2020 15:46
Lisa Marie Lesher
fot. Morgan County Sheriffs Office

Lisa Marie Lesher wraz z mężem przez lata wykorzystywała seksualnie dwie dziewczynki. 41-latka usłyszała 9 zarzutów dotyczących gwałtu, sodomii i tortur na tle seksualnym. Kobieta może otrzymać karę nawet ponad 700 lat więzienia. Jej mąż został skazany na 438 lat za swój udział w zbrodniach.

Na podstawie zgromadzonych dowodów w piątek 41-latkę uznano winną w dwóch przypadkach gwałtu pierwszego stopnia, czterech - sodomii pierwszego stopnia oraz jednego - sodomii drugiego stopnia. Kobieta odpowie także także za tortury na tle seksualnym i molestowanie seksualne pierwszego stopnia.

Zobacz także

41-latka gwałciła i torturowała córkę oraz pasierbicę

Straszliwa zbrodnia wyszła na jaw po raz pierwszy w 2007 roku. Przez wiele lat jednak nic zrobiono w tej sprawie. Prokurator okręgowy hrabstwa Morgan Scott Anderson wznowił śledztwo na wniosek pokrzywdzonych wkrótce po tym, jak objął swój obecny urząd. Postępowanie ze względu na opóźnienie trzeba było poprowadzić od początku.

W przestępstwach uczestniczył także mąż kobiety. Lisa oraz Michael Lesher zostali aresztowani w 2017 roku. W toku śledztwa udowodniono, że mieszkanka stanu Georgia wraz z mężem przez kilka lat wykorzystywali seksualnie córkę oraz pasierbicę w swoim domu w Falkville.

Prokurator okręgowy nazwał sprawę „jednym z najgorszych przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci, jakie kiedykolwiek widział”. "Kiedy zwrócono mi na niego uwagę, zaczęliśmy pracować nad postawieniem tych dwóch potworów przed obliczem sprawiedliwości” - mówił Scott Anderson cytowany przez "The Mirror".

Zastępca prokuratora okręgowego Courtney Schellack wyraziła nadzieję, że Lisa Marie Lesher otrzyma maksymalny możliwy wyrok: ponad 700 lat. Jej mąż odsiaduje już wyrok 438 lat za swój udział w zbrodniach.

Zobacz także

RadioZET.pl/"The Mirror"/"The Sun"