Zamknij

Nie żyje poszukiwana 17-latka. Jej ciało wrzucono do rzeki

Redakcja
06.02.2019 11:43

Tragiczny finał poszukiwań 17-latki na Litwie. W Wilnie odnaleziono ciało nastolatki. Policja aresztowała trzy osoby, które mogą mieć związek ze śmiercią dziewczyny. 

Nie żyje poszukiwana 17-latka. Jej ciało wrzucono do rzeki
fot. www.lrytas.lt

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

17-latka z Wilna zaginęła w poniedziałek, 21 stycznia. Dziewczyna wyszła o poranku do szkoły i wróciła do domu dziecka, gdzie mieszkała. Wieczorem pracownik socjalny zawiadomił policję o zaginięciu 17-latki. Dziewczyna nie odbierała telefonów. Według portalu informacyjnego lrytas.lt pracownik socjalny wskazał śledczym, że nastolatka może przebywać w Nowej Wilejce (lewobrzeżna dzielnica Wilna). 

W poszukiwania 17-latki zaangażowali się internauci. Na Facebooku powstała specjalna grupa założona przez siostrę zaginionej. Kiedy dziewczyna nie odnalazła się w pierwszym tygodniu, jej sprawa została przejęta przez funkcjonariuszy policji kryminalnej w Wilnie

We wtorek w okolicy rzeki Wilia przy ulicy Geroves w Wilnie odnaleziono zwłoki 17-latki. Ciało nastolatki zrzucono z mostu. Policja w związku ze śmiercią dziewczyny zatrzymała trzy osoby. Są to mężczyźni w wieku 22 i 21 lat oraz kobieta w wieku 21 lat. 

Zobacz także

Z dotychczasowych ustaleń litewskich śledczych wynika, że 17-latka została zabita w dniu zaginięcia. Na szyi i brzuchu miała rany kłute. Policja nie wyklucza, że dziewczyna przed śmiercią została zgwałcona. 

RadioZET.pl/lrytas.lt/DG