Zamknij

Nie żyje poszukiwana 17-latka. Jej ciało wrzucono do rzeki

Redakcja
06.02.2019 11:43
Nie żyje poszukiwana 17-latka. Jej ciało wrzucono do rzeki
fot. www.lrytas.lt

Tragiczny finał poszukiwań 17-latki na Litwie. W Wilnie odnaleziono ciało nastolatki. Policja aresztowała trzy osoby, które mogą mieć związek ze śmiercią dziewczyny. 

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

17-latka z Wilna zaginęła w poniedziałek, 21 stycznia. Dziewczyna wyszła o poranku do szkoły i wróciła do domu dziecka, gdzie mieszkała. Wieczorem pracownik socjalny zawiadomił policję o zaginięciu 17-latki. Dziewczyna nie odbierała telefonów. Według portalu informacyjnego lrytas.lt pracownik socjalny wskazał śledczym, że nastolatka może przebywać w Nowej Wilejce (lewobrzeżna dzielnica Wilna). 

W poszukiwania 17-latki zaangażowali się internauci. Na Facebooku powstała specjalna grupa założona przez siostrę zaginionej. Kiedy dziewczyna nie odnalazła się w pierwszym tygodniu, jej sprawa została przejęta przez funkcjonariuszy policji kryminalnej w Wilnie

We wtorek w okolicy rzeki Wilia przy ulicy Geroves w Wilnie odnaleziono zwłoki 17-latki. Ciało nastolatki zrzucono z mostu. Policja w związku ze śmiercią dziewczyny zatrzymała trzy osoby. Są to mężczyźni w wieku 22 i 21 lat oraz kobieta w wieku 21 lat. 

Zobacz także

Z dotychczasowych ustaleń litewskich śledczych wynika, że 17-latka została zabita w dniu zaginięcia. Na szyi i brzuchu miała rany kłute. Policja nie wyklucza, że dziewczyna przed śmiercią została zgwałcona. 

RadioZET.pl/lrytas.lt/DG