Zamknij

Czterech nastolatków oskarżonych o morderstwo 12-latki. "Katastrofalne obrażenia"

26.11.2021 14:09
12-latka zamordowana przez czterech chłopców
fot. Rachael Venables/Twitter.com

Nie żyje 12-letnia Ava White, która trafiła do szpitala dziecięcego w Liverpoolu (Wielka Brytania) z ciężkimi obrażeniami i ranami ciętymi. Dziewczynka zmarła po awanturze, jaka wywiązała się między nią a czterema nastolatkami w wieku od 13 do 15 lat. Brytyjskie media piszą o "katastrofalnych ranach" zadanych 12-latce przez oprawców.

Tragiczna śmierć 12-latki po awanturze w centrum Liverpoolu zszokowała Wielką Brytanią. Jak podaje serwis telewizji BBC, Ava została zaatakowana w czwartek wieczorem. Dziewczynę dotkliwie pobili towarzyszący jej nastolatkowie.

Policja w Merseyside przekazała, że 12-latka została też dźgnięta nożem. Informacja nie została jeszcze potwierdzona po sekcji zwłok dziewczynki.

Liverpool. Morderstwo 12-latki. Aresztowano czterech nastolatków

W sprawie zatrzymano jednak czterech nastolatków, których służby podejrzewają o morderstwo dziewczynki. "Aresztowaliśmy czterech mężczyzn w wieku, jednego w wieku 13 lat, dwóch w wieku 14 lat i jednego w wieku 15 lat, pod zarzutem morderstwa. Obecnie są przesłuchiwani na posterunkach policji na Merseyside" – przekazał zastępca komendanta głównego policji Jon Roy, cytowany przez Liverpoolecho.co.uk.

Służby proszą o wsparcie w śledztwie każdego, kto widział lub mógł udokumentować incydent. Doszło do niego w czasie włączenia świateł na choince na Church Street, gdy przebywało na niej wiele osób.

RadioZET.pl/BBC.com/Liverpoolecho.co.uk

C