Oceń
Dramat rozegrał się w poniedziałek 22 sierpnia w Liverpoolu późnym wieczorem. Matka Olivii otworzyła drzwi od mieszkania, aby sprawdzić, skąd dobiegają niepokojące hałasy. Chwilę później do budynku wbiegło dwóch gangsterów. Jeden gonił drugiego.
Bandyci nie zwracali uwagi na to, gdzie są, i że w mieszkaniu przebywają inne osoby. W pewnym momencie jeden z mężczyzn zaczął strzelać w kierunku biegnącego po schodach przeciwnika. Kule trafiły nie tylko 35-latka, ale także 9-letnią Olivię i jej matkę.
9-latka została przypadkowo zastrzelona przez gangstera
Napastnik uciekł z mieszkania i nie udzielił pomocy rannym osobom. Po chwili na miejscu zjawił się trzeci mężczyzna, który zabrał swojego kolegę do szpitala. On też nie udzielił pomocy postrzelonym domownikom.
Olivia została przetransportowana do szpitala, ale lekarzom nie udało jej się uratować. Matka dziecka została trafiona w nadgarstek i nadal jest pod opieką medyków.
Napastnik nie został jak dotąd zatrzymany. Policja w Liverpoolu apeluje o pomoc i informacje o sprawcach tragedii.
RadioZET.pl/ BBC/ Channel 4
Oceń artykuł