Zamknij

Polak śmiertelnie dźgnięty nożem w Londynie. To pierwsza w tym roku ofiara zabójstwa

06.01.2022 14:23

46-letni Polak, który został śmiertelnie dźgnięty nożem na ulicy, jest pierwszą w tym roku ofiarą zabójstwa w Londynie - podał w czwartek dziennik "Evening Standard". W całym 2021 r. w brytyjskiej stolicy zamordowane zostały 122 osoby.

Dariusz W.
fot. Metropolitan Police UK

Do zdarzenia doszło po północy z poniedziałku na wtorek w Yiewsley, na dalekich przedmieściach na zachodzie Londynu, a w środę wieczorem policja poinformowała, że ofiarą jest mieszkający tam na stałe 46-letni obywatel Polski Dariusz W.

Londyn. 46-letni Polak śmiertelnie dźgnięty nożem

Jak przekazano, policja uważa, że po sprzeczce z grupą mężczyzn, do której doszło na ulicy, został on zaatakowany nożem i pomimo podjętych prób reanimacji, zmarł w wyniku odniesionych obrażeń na miejscu. Sprawcy zbiegli z miejsca zdarzenia i na razie nikt nie został aresztowany.

Jak podaje "Evening Standard", było to drugie zabójstwo w Yiewsley w ciągu pięciu dni, choć poprzednie miało miejsce jeszcze w 2021 r. Śmiertelnie dźgnięty nożem został wówczas 16-letni chłopiec. Stał się on 30. nastolatkiem zamordowanym w zeszłym roku w Londynie, co jest najgorszym bilansem w historii.

Spośród tych 30 nastoletnich ofiar, 27 zmarło wskutek dźgnięcia nożem, dwie zostały śmiertelnie postrzelone, a jedna zmarła w podpalonym budynku. Oznacza to, że nastolatkowie stanowili ponad jedną czwartą ofiar zabójstw w Londynie w zeszłym roku, choć ich udział w całej populacji wynosi 8 proc.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP/Twitter