Zamknij

Atak nożownika i strzały na moście w Londynie. Policja: kilka osób rannych

29.11.2019 17:04
Londyn
fot. PAP/EPA

W incydencie na London Bridge rannych zostało kilka osób, podała na Twitterze londyńska policja metropolitalna. Nie jest natomiast jasne, czy ktoś zginął, o czym wcześniej informowała stacja Sky News. Służby nie wykluczają, że zdarzenie mogło mieć podłoże terrorystyczne. 

Prawdopodobnie incydent zaczął się od bójki na moście, podczas której ktoś został dźgnięty nożem. Zarazem jednak świadkowie mówią o strzałach, które słyszeli. Nie wiadomo na razie, czy strzały padły w trakcie bójki, czy też po przybyciu na miejsce policji. Sky News podawała, że ofiara śmiertelna miała zostać zastrzelona przez funkcjonariuszy.

London Bridge, który łączy finansową dzielnicę City z południowym brzegiem Tamizy, jest zamknięty dla ruchu. Na tym samym moście doszło w czerwcu 2017 r. do ataku terrorystycznego. Trzech zainspirowanych działalnością Państwa Islamskiego terrorystów rozjechało samochodem trzy osoby, a następnie w innym miejscu zaatakowali przechodniów nożami.

Londyńska policja metropolitalna poinformowała, że okoliczności incydentu na Moście Londyńskim na razie są niejasne, wobec czego traktuje go tak, jakby miał podłoże terrorystyczne. Potwierdziła też, że jedna osoba została postrzelona przez funkcjonariusza.

Zobacz także

Na tym samym moście doszło w czerwcu 2017 r. do ataku terrorystycznego. Trzech zainspirowanych działalnością Państwa Islamskiego terrorystów rozjechało samochodem trzy osoby, a następnie w innym miejscu zaatakowało przechodniów nożami.

RadioZET.pl/PAP/Twitter