Zamknij

Seria ataków nożownika w Londynie. Napastnik może być na wolności

Redakcja
31.03.2019 20:14
Seria ataków nożownika w Londynie. Napastnik może być na wolności
fot. Rex Features/East News

Cztery osoby zostały pchnięte nożem w plecy w północnej części Londynu. Do wszystkich ataków doszło w ten weekend. Policja zatrzymała jedną podejrzaną osobę, ale ostrzega, że sprawca może być wciąż na wolności. 

Wszystkie ofiary nożownika - kobieta i trzej mężczyźni - zostały znienacka dźgnięte w plecy w londyńskiej dzielnicy Edmonton. Dwie z tych osób są w stanie krytycznym. Według wstępnych ustaleń ofiary były wybierane losowo, a łączył je jedynie fakt, że w chwili napaści szły ulicą same.

Zobacz także

Służby wykluczyły możliwość ataku terrorystycznego. Policja zakłada, że nożownik działał w pojedynkę i może cierpieć na zaburzenia psychiczne, a wszystkie cztery ataki traktuje jako powiązane.

Ataki nożownika w Londynie

Brytyjska policja poinformowała, że aresztowano mężczyznę podejrzanego o spowodowanie ciężkiego uszkodzenia ciała. Służby podkreślają jednak, że poszukiwań nie wstrzymano na wypadek, gdyby nie chodziło tu o sprawcę czterech napadów.

Policja wezwała mieszkańców do zgłaszania wszelkich informacji mogących pomóc w śledztwie oraz poinformowała, że wysłała na ulice Londynu dodatkowe patrole.

Również przed weekendem doszło podobnego ataku w Londynie. Wówczas w południowo-zachodniej części miasta nożownik zaatakował 40-letniego mężczyznę. Nie udało się go uratować. 

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/BBC