Zamknij

Brutalny atak w centrum miasta. Trzy osoby trafiły do szpitala

Beata Czuma-Hyk
06.10.2022 18:07

Trzy osoby trafiły do szpitala po brutalnym ataku w centrum Londynu. Napad miał charakter rabunkowy, a sprawcami byli najprawdopodobniej nastolatkowie. Jeden z nich miał nóż, którym ranił ofiarę i osoby, które przyszły jej z pomocą.

Do ataku doszło w centrum Londynu, na Bishopsgate.
fot. Marcin Nowak/REPORTER

Do dramatycznych scen doszło w czwartek 6 października o godz. 9.46 w Londynie, na ulicy Bishopsgate. To niedaleko stacji kolejowej Liverpool Street. Świadek tych wydarzeń powiedział BBC, że widział dwóch lub trzech nastolatków na elektrycznych hulajnogach, którzy obserwowali mężczyznę w średnim wieku.

W pewnym momencie chłopcy, którzy mieli na twarzach kominiarki, próbowali wyrwać mężczyźnie telefon. Ten nie chciał oddać telefonu i zaczął z nimi walczyć. Wtedy jeden z nastolatków pchnął mężczyznę nożem. Do akcji wkroczyli przechodnie i dwie kolejne osoby również zostały dźgnięte nożem przez napastnika.

Brutalny atak w Londynie. To gang złodziei komórek?

Policja przybyła na miejsce pięć minut po ataku. Natychmiast pojawiły się też służby medyczne. Ratownicy na miejscu opatrzyli cztery osoby, a trzy zostały karetkami zabrane do szpitala.

- Wydarzenia potoczyły się bardzo szybko. Przechodzący ludzie chcieli pomóc napadniętemu mężczyźnie ie też zostali zaatakowani. Doszło do regularnej walki, słyszałem krzyki - opowiada świadek wydarzenia. Jak podaje East News, prawdopodobnie był to atak gangu złodziei telefonów komórkowych, którzy najczęściej poruszają się na hulajnogach elektrycznych. Sprawców nie udało się jeszcze zatrzymać.

RadioZET.pl/BBC