Zamknij

Londyn: Mężczyzna wypadł z samolotu. Leciał na gapę z Nairobi

Dominik Gołdyn
01.07.2019 22:47
Londyn: Mężczyzna wypadł z samolotu. Leciał na gapę z Nairobi
fot. Shutterstock

W londyńskim ogrodzie odnaleziono martwego człowieka. Jak podaje BBC, mężczyzna prawdopodobnie wypadł z podwozia samolotu na lotnisko Heathrow. Policja Metropolitalna wyjaśnia okoliczności wypadku. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

Ciało mężczyzny w ogrodzie w londyńskiej dzielnicy Clapham zostało odnalezione w niedzielę, 30 czerwca. Mieszkańcy domu na Offerton Road po dokonaniu makabrycznego odkrycia wezwali na miejsce policję - podaje BBC

Z dotychczasowych ustaleń śledczych wynika, że ciało należy do pasażera lecącego na gapę, który ukrył się w podwoziu samolotu Kenya Airways. Maszyna leciała do Londynu z Nairobi. Po wylądowaniu  w komorze podwozia odkryto torbę, wodę i trochę jedzenia - przekazał rzecznik Metropolitan Police. 

Przedstawiciele linii lotniczych Kenya Airways w wydanym oświadczeniu zapewnili, że samolot został skontrolowany przed startem i nie zgłoszono żadnych uwag. 

Lot bez międzylądowania z Nairobi do Heathrow zajmuje prawie dziewięć godzin.

Zobacz także

BBC przypomina, że nie jest to pierwszy tego typu wypadek w pobliżu lotniska Heathrow. W sierpniu 2012 roku znaleziono ciało mężczyzny w podwoziu samolotu z Kapsztadu. W czerwcu 2015 roku na dachu centrali sklepu internetowego notonthehighstreet.com na Kew Road w Richmond odnaleziono zwłoki mężczyzny. 

CZYTAJ TAKŻE: Koniec alkoholu na pokładzie Ryanaira? Przewoźnik ma dość pijanych pasażerów

RadioZET.pl/BBC