Zamknij

Atak terrorystyczny w Londynie. Policja ujęła młodego mężczyznę

Redakcja
16.09.2017 12:42
Atak terrorystyczny w Londynie. Policja ujęła młodego mężczyznę
fot. PAP/EPA

Policja zatrzymała młodego mężczyznę, który może mieć związek z wybuchem w londyńskim metrze - informuje BBC. 

Do zatrzymania mężczyzny doszło w Dover, dzielnicy portowej nad kanałem La Manche. Choć to duży postęp w sprawie służby podkreślają, że w kraju nadal obowiązuj najwyższy topień zagrożenia i trzeba zachować szczególną czujność.

Jak zaznaczono, mężczyzna przebywa na komisariacie portowym, a w ciągu dnia zostanie przewieziony do Londynu, gdzie odbędą się dalsze przesłuchania.

Koordynator służb antyterrorystycznych Neil Basu ocenił, że aresztowanie jest "znaczące", dodał jednak, że śledztwo w sprawie zamachu nadal trwa, a poziom zagrożenia terrorystycznego pozostaje najwyższy, krytyczny. Oznacza to, że kolejny atak jest "możliwy w każdej chwili".

- To zatrzymanie doprowadzi do większej aktywności naszych oficerów. Z istotnych powodów operacyjnych nie przekażemy na tym etapie żadnych szczegółów dotyczących aresztowanego mężczyzny - dodał Basu.

Zobacz także

Do ataku doszło w piątek rano na naziemnej stacji metra Parsons Green. Co najmniej 29 osób zostało rannych. W jednym z wagonów znaleziono wiaderko, w którym miał znajdować się ładunek. Całość była owinięta w torbę z Lidla. Z relacji świadków wynika, że ludzie wybiegali ze stacji z poparzeniami i cali we krwi. 

Zobacz także

Według policji zdarzenie było "incydentem o charakterze terrorystycznym". Prowadzenie śledztwa przekazano jednostce antyterrorystycznej.

RadioZET.pl/BBC/KM