Zamknij

Pride Flight od Virgin Airlines. Cała załoga LGBT+

Redakcja
12.10.2018 12:15

Jednorazowy lot Pride Flight to oferta linii lotniczych Virgin na przypadające obchody World Pride 2019. Lot z Londynu do Nowego Jorku, 28 czerwca, w całości obsłużą piloci i załoga LGBT+.

Pride Flight od Virgin Airlines. Cała załoga LGBT+
fot. screen YouTube/Virgin Atlantic

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Lot, jak informują linie Virgin, ma być „prawdziwym świętem kultury queer 38 000 stóp nad Atlantykiem” z licznymi atrakcjami dla pasażerów. To m.in. drag queen bingo czy szybkie randki. Na pokładzie będzie grał też DJ, a zebrane w trakcie lotu pieniądze z konkursów i loterii zostaną przekazane na fundację zajmującą się wspieraniem mniejszości seksualnych w Wielkiej Brytanii.

– To będzie przełomowe, przełomowe! Jedyne w swoim rodzaju doświadczenie, którego nie możemy się doczekać – mówił Mark Anderson, wiceprezes Virgin Atlantic.

Zobacz także

Linie chcą w ten sposób upamiętnić wydarzenia z 1969 roku w USA. Przedstawiciele mniejszości seksualnych wyszli wtedy na ulice w proteście przeciwko nalotowi policji na gejowski klub Stonewall Inn w Nowym Jorku. Manifestacje przyczyniły się do powstania ruchów na rzecz osób LGBT+ na całym świecie.

Na gospodarza lotu wybrano Titussa Burgessa, aktora znanego z serialu Netflixa „Unbreakable Kimmy Schmidt”.

– W czasie, gdy widzimy zagrożenie dla praw mniejszości, ważniejsze niż kiedykolwiek jest to, abyśmy wstali i sprawili, że nasze głosy będą słyszane – mówił aktor.

ZOBACZ WIDEO

Ceny biletów na Pride Flight zaczynają się od 380 funtów, a na weekendowy pakiet World Pride od 699 funtów.

RadioZET.pl/The Independent/JŚ