Zamknij

"Ludzi żywcem zakopywano i wykopywano". Ujawnili, jak torturowali Rosjanie

04.10.2022 22:50

W wyzwolonej miejscowości Piski-Radkiwski w obwodzie charkowskim, na północnym wschodzie Ukrainy, odkryto rosyjską katownię, gdzie "ludzi żywcem zakopywano i wykopywano" - powiadomiła we wtorek policja obwodu.

Makabryczne odkrycie w katowni Rosjan
fot. screen Сергій Болвінов/Facebook

Kolejne makabryczne dowody zbrodni wojennych Rosjan. Wyszły one na jaw przy wyzwoleniu małej miejscowości Piski-Radkiwski, gdzie agresorzy stworzyli katownię.

Jak poinformował na Facebooku szef wydziału śledczego policji w obwodzie charkowskim Serhij Bołwinow, w piwnicy jednego z domów przetrzymywano jeńców: miejscowych mieszkańców, uczestników operacji antyterrorystycznej (ATO) i wojskowych.

Tak torturowali Rosjanie. "Ludzi żywcem zakopywano i wykopywano"

Ukraińcy byli tam maltretowani, na co wskazują okoliczni mieszkańcy. "Sąsiedzi stale słyszeli krzyki […]. Obecnie wiadomo o torturach: zakopywaniu żywcem i wykopywaniu, stosowaniu masek gazowych z tlącym się kawałkiem materiału" – napisał na Facebooku Bołwinow.

W podziemnej katowni znaleziono m.in. sztuczny członek, torebkę z wyrwanymi protezami, przewody i sznurki. Jak powiadomił funkcjonariusz policji, służby znają nazwiska wojskowych, nad którymi znęcali się Rosjanie.

W ostatnich tygodniach na jaw wyszły okrucieństwa Rosjan, których dopuścili się w trakcie półrocznej okupacji Izium (obwód charkowski). Ukraińcy ekshumowali ponad 400 ciał z miejsc masowych pochówków w pobliskim lesie. Wiele ciał miało ślady tortur.

RadioZET.pl/PAP/Facebook