Zamknij

Nieudany desant Rosjan w Donbasie. Przeżyło tylko kilku z nich. "Zostali gościnnie przyjęci"

30.04.2022 08:20
Ukraina
fot. Telegram/Serhij Hajdaj

Rosyjscy spadochroniarze zaatakowali pozycje ukraińskiego wojska w obwodzie ługańskim na wschodzie Ukrainy, ponieśli porażkę i tylko siedmiu z nich przeżyło - podała w nocy z piątku na sobotę agencja Ukrinform, cytując szefa władz obwodu Serhija Hajdaja.

Rosjanie przeprowadzili w piątek desant spadochronowy na pozycje ukraińskiego wojska w obwodzie ługańskim na wschodzie Ukrainy. Jak poinformował szef władz obwodowych Serhij Hajdaj, rosyjska operacja okazała się porażką.

Nieudany desant Rosjan. Przeżyło tylko kilku spadochroniarzy

"Dziś pozycje naszych żołnierzy były szturmowane przez spadochroniarzy wrogiej armii. Zostali »gościnnie« przyjęci przez żołnierzy 24. Samodzielnej Brygady Zmechanizowanej imienia króla Daniela. Tylko siedmiu okupantom udało się przeżyć to spotkanie, pozostali zostali zlikwidowani” - napisał Hajdaj na Telegramie. 

Szef władz obwodu ługańskiego opublikował również zdjęcia przedmiotów, które znaleziono przy zabitych najeźdźcach. "Warto zwrócić uwagę, że są wśród nich prawosławne ikony i amulety. Z nimi Ruscy przyjechali na Ukrainę zabijać” - podkreślił Hajdaj.

Według niego Rosjanie usiłują atakować ukraińskie pozycje w okolicach miast Siewierdonieck i Popasna w obwodzie ługańskim. Ich celem jest zajęcie Rubiżnego i Popasnej oraz przygotowanie ofensywy na Siewierdonieck.

RadioZET.pl/PAP/Telegram

Wojna w Ukrainie. Relacja na żywo

C