Zamknij

Wybuch w budynku prokuratury. Media: nie żyje prokurator generalny "ługańskiej republiki ludowej"

16.09.2022 14:54

W okupowanym Ługańsku, siedzibie separatystycznej tzw. Ługańskiej Republiki Ludowej, doszło do wybuchu w budynku tamtejszej „prokuratury generalnej” - powiadamiają media ukraińskie, powołując się na media rosyjskie i sieci społecznościowe. Według niektórych relacji miał zginął prokurator generalny Siergiej Gorenko.

Gorenko
fot. Twitter/Nexta/ru.wikipedia.org

Do zdarzenia doszło w piątek wczesnym popołudniem w okupowanym przez Rosjan Ługańsk, konkretnie w siedzibie "prokuratury generalnej" tzw. Ługańskiej Republiki Ludowej. 

Wybuch w budynku prokuratury w Ługańsku. Media: nie żyje prokurator generalny

Według niepotwierdzonych informacji „prokurator generalny” samozwańczego tworu ŁRL Siergiej Gorenko miał zostać ranny. Niektóre rosyjskie media, m.in. portal RBK oraz agencja Intefax, poinformowały o jego śmierci. Niektóre źródła podają też, że śmierć na miejscu poniosła zastępczyni Gorenki, Jekaterina Steglenko.

Ukraińska Prawda zwraca uwagę, że prokremlowskie źródła - m.in. agencja TASS - poinformowały najpierw o wybuchu w gabinecie „prokuratora”, a potem skorygowały doniesienia, pisząc, że do wybuchu doszło „w budynku prokuratury".

Nagranie wideo sprzed budynku prokuratury opublikował m.in. serwis NEXTA. Widać na nim, jak przed obiektem gromadzą się wojskowi oraz strażacy:

TASS podało ponadto, że w w wyniku eksplozji "są zabici i ranni". Z kolei zarówno ukraińskie władze obwodu, jak i przedstawiciele rosyjskiego okupanta nie odnieśli się jeszcze do tego incydentu.

RadioZET.pl/PAP/Twitter/o2.pl