Zamknij

Łuna ognia na niebie w Rosji. Płonie skład paliwa niedaleko granicy z Ukrainą

25.04.2022 05:50

W poniedziałek wcześnie rano wybuchł poważny pożar w rosyjskim magazynie ropy naftowej w Briańsku, niedaleko granicy z Ukrainą. Pojawiają się sprzeczne doniesienia o pożarach w różnych miejscach w mieście. W mediach społecznościowych mieszkańcy publikują nagrania.

pożary w Briańsku
fot. Twitter.com/Twitter.com/RespectIsVital/Andryulik

Pożar ogarnął zbiorniki magazynowe w Briańsku, poinformowała agencje prasowa Tass, cytując lokalny urząd obrony cywilnej. Straż pożarna jest na miejscu i próbuje ugasić ogień. Filmy opublikowane w internecie przedstawiały z oddali wysokie płomienie.

Pożar w składzie ropy w Rosji, niedaleko granicy z Ukrainą

Nagrania i zdjęcia z Briańska zamieścił na Twitterze m.in. analityk Aric Toler.

W sieci są sprzeczne doniesienia dotyczące miejsca pożaru. Według niepotwierdzonych informacji do drugiej eksplozji miało dojść w bazie wojskowej.

Briańsk znajduje się około 380 kilometrów na południowy zachód od Moskwy. Miasto jest centrum administracyjnym obwodu briańskiego, który graniczy z Ukrainą.

Początkowo trudno było stwierdzić, czy pożar może mieć związek z wojną na Ukrainie. Rosyjskie ministerstwo ds. sytuacji nadzwyczajnych nie podało więcej szczegółów - poinformował Reuters.

Agencja Ukrinform podaje, że według ukraińskiego wywiadu Rosja planuje przeprowadzić ataki rakietowe i bombowe na Biełgorod lub jedno z miast Krymu, aby oskarżyć Siły Zbrojne Ukrainy i bataliony ochotnicze.

RadioZET.pl/PAP/Ukrinform/Twitter

WOJNA W UKRAINIE - RELACJA NA ŻYWO: