Zamknij

MSZ: ranny w zamachu w Londynie Polak opuścił szpital

Redakcja
23.03.2017 19:18
MSZ: ranny w zamachu w Londynie Polak opuścił szpital
fot. PAP/EPA

Ranny w zamachu w Londynie Polak, który odniósł lekkie obrażenia, opuścił już szpital - poinformowało w czwartek biuro prasowe MSZ. Resort jest w kontakcie z rodziną poszkodowanego.

- Potwierdzamy, że w zamachu w Londynie poszkodowany został obywatel RP. Ranny Polak, który odniósł lekkie obrażenia, opuścił już szpital - podkreśliło MSZ. - Ministerstwo Spraw Zagranicznych jest w kontakcie z rodziną poszkodowanego - zaznaczono.

- Apelujemy do mediów o poszanowanie prywatności poszkodowanego i jego bliskich - czytamy w informacji resortu.

W środę po południu napastnik wjechał samochodem w grupę ludzi na Moście Westminsterskim w centrum Londynu, a następnie próbował dostać się na teren pobliskiego parlamentu, raniąc śmiertelnie nożem jednego z policjantów strzegących bramy wjazdowej. Wkrótce potem sprawca został zastrzelony przez interweniujące służby bezpieczeństwa. Poza napastnikiem zginęły trzy osoby, a kilkadziesiąt zostało rannych.

Zobacz także

Premier Theresa May powiedziała w czwartek, że mężczyzna, który dokonał tego zamachu, urodził się w Wielkiej Brytanii. Dodała, że policja uważa, że zamachowiec działał sam i że nie ma powodu, by sądzić, iż planowane są "dalsze ataki w najbliższym czasie".

Już po wypowiedzi premier brytyjska policja podała, że sprawca zamachu w Londynie to 52-letni Khalid Masood, urodzony w hrabstwie Kent obywatel Wielkiej Brytanii, który był wielokrotnie skazany za przestępstwa niezwiązane z działalnością terrorystyczną.

Ostatnio Masood mieszkał w hrabstwie West Midlands w środkowo-zachodniej Anglii.

Zobacz także

- Masood nie był objęty żadnym z prowadzonych obecnie dochodzeń, żadne wcześniejsze informacje wywiadowcze nie wskazywały na to, że zamierza przeprowadzić zamach terrorystyczny - poinformowano w komunikacie policji.

Wypełnij PIT-a za darmo i pomóż Fundacji Radia ZET

Do zamachu przyznało się Państwo Islamskie.

RadioZET.pl/PAP/KM