Zamknij

Pożar szpitala dla chorych na Covid-19. Co najmniej 10 osób zginęło

09.09.2021 07:36
pożar szpitala dla chorych na covid
fot. ARBNORA MEMETI /AFP /East News

Co najmniej 10 osób zginęło w pożarze, który w środę późnym wieczorem wybuchł w prowizorycznym szpitalu dla pacjentów z Covid-19 w mieście Tetowo w Macedonii Północnej - poinformował minister zdrowia tego kraju.

Pożar w szpitalu dla pacjentów z Covid-19 w mieście Tetowo w Macedonii Północnej. "Do tej pory potwierdzono śmierć dziesięciu osób w tym pożarze, ale liczba ofiar śmiertelnych może wzrosnąć. To bardzo smutny dzień" – napisał na Twitterze minister zdrowia Venko Filipcze, składając rodzinom ofiar "głębokie kondolencje".

Pożar udało się już ugasić, nie wiadomo na razie, co było jego przyczyną i ilu pacjentów znajdowało się w szpitalu.

Pożar w szpitalu dla pacjentów z Covid-19. Co najmniej 10 osób zginęło

W szpital o konstrukcji modułowej zbudowano w ubiegłym roku na potrzeby pacjentów z Covid-19. Miasto Tetowo położone jest na północnym zachodzie kraju. Większość jego mieszkańców stanowią etniczni Albańczycy.

W Macedonii Północnej, która ma 2 miliony mieszkańców, od początku sierpnia szybko rośnie liczba zakażeń koronawirusem. W ciągu ostatniej doby potwierdzono tam ponad 700 nowych infekcji i 24 zgony. Od początku pandemii w Macedonii Północnej zmarło na Covid-19 ponad 6 tysięcy osób.

RadioZET.pl/ PAP/ Twitter