Zamknij

Madeleine McCann nie żyje? Niemiecki prokurator: mamy dowody

09.06.2020 08:36
Madeleine McCann
fot. Sky News

Madeleine McCann, zaginiona przed 13 laty brytyjska dziewczynka, nie żyje - przekonuje niemiecki prokurator Hans Christian Wolters. Zaapelował on do brytyjskich turystów o pomoc w ustaleniu byłych miejsc zamieszkania podejrzanego - poinformowała stacja Sky News.

Hans Christian Wolters powiedział, że policja potrzebuje więcej informacji na temat tego, gdzie w przeszłości mieszkał nowy podejrzany - Christian B. - aby policja mogła tam poszukać ciała Madeleine. Przyznał on, że nie ma wystarczająco "twardych dowodów", aby podejrzany mógł zostać postawiony przed sądem. Wolters uważa, że są inne brytyjskie ofiary ataków seksualnych, i zaapelował do nich, aby skontaktowały się z policją.

"Według wszystkich informacji, które dostaliśmy, dziewczynka nie żyje. Nie mamy żadnych wskazówek, by było inaczej. Mamy rzeczy, o których nie możemy powiedzieć, wskazujące, że Madeleine nie żyje, nawet jeśli muszę przyznać, że nie mamy ciała" - powiedział Wolters w poniedziałek wieczorem stacji Sky News.

Madeleine McCann nie żyje? Prokurator: mamy dowody

"Spodziewamy się, że ona nie żyje, ale nie mamy wystarczających dowodów, żeby oskarżyć w Niemczech podejrzanego o zabójstwo Madeleine McCann. Dlatego potrzebujemy więcej informacji od ludzi, szczególnie z miejsc, w których podejrzany mieszkał, żeby móc namierzyć te miejsca i szukać tam Madeleine" - mówił.

skynews-madeleine-mccann-missing-girl_5005116
fot. Sky News

Madeleine miała prawie cztery lata, kiedy zniknęła z mieszkania w Praia da Luz w Portugalii w maju 2007 r., gdzie jej rodzina spędzała wakacje. Była tam z młodszym rodzeństwem, podczas gdy ich rodzice byli w pobliżu na kolacji z przyjaciółmi.

Zobacz także

Wolters powiedział, że jego śledztwo obejmuje teraz cały czas, kiedy podejrzany mieszkał w Algarve, od 1995 do 2007 roku. "Potrzebujemy pomocy od ludzi, od brytyjskich turystów, którzy mogli być w latach 1995-2007 w Praia da Luz. Tylko dzięki tym rozmowom możemy rozwiązać sprawę Madeleine McCann" - zaapelował.

RadioZET.pl/ Sky News/ PAP