Zamknij

Dwóch zabitych po atakach nożowników. 15-latek zginął w pobliżu McDonald's

07.02.2022 19:51

Dwie osoby zginęły, a kolejne dwie zostały ciężko ranne w rezultacie ataków na młodych ludzi na terenie aglomeracji Madrytu. Jak poinformowała policja, napastnicy użyli noży.

wojny gangów w madrycie
fot. Shutterstock

Z komunikatów hiszpańskiej policji krajowej (Policia Nacional) wynika, że do niedzielnego wieczora udało się zatrzymać dwóch sprawców ataków. Mają oni odpowiednio 20 i 27 lat.

Pierwszy, który posiada obywatelstwo Hiszpanii, pochodzi według informacji policji z jednego z państw Ameryki Południowej. Drugi z zatrzymanych jest z kolei Ekwadorczykiem.

Madryt. Dwóch zabitych w efekcie ataków z użyciem noży

Obaj ujęci przez policję mieli dopuścić się ataku na 25-letniego mężczyznę w dzielnicy Usera. Zaatakowany zmarł, pomimo przybycia na miejsce tragedii karetki pogotowia i podjętej akcji reanimacyjnej.

Drugą ofiarą śmiertelną jest 15-letni chłopiec, który otrzymał cios nożem w pobliżu jednej z dyskotek przy dworcu kolejowym Atocha, w centrum Madrytu. Według świadków nastolatek został napadnięty przez grupę około ośmiu osób na środku ulicy, w pobliżu restauracji McDonald's.

Dwa inne tragiczne zdarzenia miały miejsce w centrum stolicy oraz w Parla pod Madrytem, gdzie liczne ciosy otrzymali od nieznanych sprawców 17-latek i 24-latek. Obaj trafili w ciężkim stanie do szpitala.

15-latek śmiertelnie raniony nożem obok restauracji McDonald's

Z dotychczasowego śledztwa wynika, że akty agresji z użyciem noża nie miały ze sobą żadnego związku, a ich sprawcy nie należeli do tych samych grup przestępczych. Stołeczne media zaznaczają jednak, że agresorzy mogą mieć powiązania z gangami, których członkowie pochodzą z państw Ameryki Łacińskiej.

W ostatnich tygodniach hiszpańska policja donosiła o wzroście przypadków przestępstw z użyciem noży w największych miastach kraju, głównie na terenie aglomeracji Madrytu oraz Barcelony.

RadioZET.pl/ Marcin Zatyka (PAP)