Zamknij

Potężna eksplozja w Madrycie. Co najmniej 3 osoby nie żyją, trwa akcja ratunkowa

PAP
20.01.2021 16:10
Eksplozja w Madrycie
fot. PAP/EPA/JAKE THREADGOULD

Potężna eksplozja w centrum Madrytu, stolicy Hiszpanii miała miejsce w środę. Co najmniej trzy osoby nie żyją, są też ranni - informują lokalne media. Z pierwszych ustaleń wynika, że eksplozja zrujnowała trzy najwyższe piętra jednego z budynków w centralnej części miasta. W sieci pojawiły się nagrania i zdjęcia, na których widać ogromne kłęby dymu unoszące się nad ruinami oraz przerażonych mieszkańców.

Wybuch w centrum Madrytu, stolicy Hiszpanii. - W środę po południu doszło do silnej eksplozji - podała hiszpańska telewizja TVE. Z relacji mediów wynika, że w efekcie wybuchu, którego przyczyny nie są na razie znane, całkowicie zniszczone zostały trzy najwyższe piętra jednego z budynków.

Potężna eksplozja w Madrycie. Są ofiary śmiertelne i ranni, trwa akcja ratunkowa

Według najnowszych doniesień, w wyniku wybuchu zginęły co najmniej 3 osoby. Na miejscu eksplozji obecni są już policjanci, straż pożarna oraz służby medyczne.

Jak z kolei – na razie nieoficjalnie – przekazują zagraniczne media na Twitterze, wybuch mógł być spowodowany przez wyciek gazu. - Co najmniej 6 osób jest rannych – czytamy na PM Breaking News. Jak z kolei informuje AFP, na miejsce zdarzenia wysłano już 11 karetek pogotowia ratunkowego. Jeszcze inne źródło podaje, że w środku pozostaje uwięziona jedna osoba.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/AFP/PAP/Twitter