Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Tragedia w Magnitogorsku. Rośnie liczba ofiar po wybuchu gazu

03.01.2019 08:47
xxx wiadomosci

Liczba ofiar śmiertelnych po wybuchu gazu i częściowym zawaleniu się bloku mieszkalnego w Magnitogorsku wzrosła do 37. Operacja ratowniczo-poszukiwawcza trwa już czwartą dobę. Zaginione są wciąż cztery osoby.

magnitogorsk wybuch fot. Maksim Bogodvid/SPUTNIK Russia/East News

W nocy ze środy na czwartek znaleziono ciała kolejnych sześciu ofiar częściowego zawalenia się bloku mieszkalnego w Magnitogorsku w obwodzie czelabińskim - poinformowało ministerstwo ds. sytuacji nadzwyczajnych Rosji. Łącznie życie straciło co najmniej 37 osób, w tym sześcioro dzieci. Służby ratownicze ostrzegają, że część budynku nadal grozi zawaleniem. Ratownicy wciąż odgruzowują i przeszukują miejsce katastrofy.

Wśród ocalałych jest 10-miesięczny chłopiec, którego ratownicy wydobyli we wtorek spod gruzów po ponad 30 godzinach na mrozie sięgającym -27 st. C. Lekarze oceniają jego stan jako ciężki, ale stabilny.

Do wybuchu i zawalenia się jednej z dwunastu klatek schodowych w dziewięciopiętrowym bloku mieszkalnym doszło 31 grudnia ok. godziny 6 rano czasu miejscowego (godzina 2 w Polsce). W wyniku eksplozji całkowitemu lub częściowemu zniszczeniu uległo kilkadziesiąt mieszkań.

RadioZET.pl/PAP/MK

Oceń