Zamknij

Fala seksualnej przemocy w Europie. Trzy gwałty na plaży w ciągu doby

Redakcja
10.09.2017 19:23
Fala seksualnej przemocy w Europie. Trzy gwałty na plaży w ciągu doby
fot. screen/YouTube

Władze Majorki i lokalne media ostrzegają - od kilku tygodni regularnie dochodzi tam do przypadków przemocy wobec kobiet.

O horrorze na plażach kurortu Magaluf na Majorce informują media. Jednego dnia zgwałcono tam trzy turystki. Ofiarami nieznanych sprawców były 21-letnia Brytyjka i 20-letnia Szwedka. Trzecia ofiara ataku to 30-letnia Niemka.

''Policja oraz Gwiardia Cywilna wyjaśnią, czy te gwałty w jakikolwiek sposób są ze soba powiązane. Nie ma jednak takiej pewności - pizsze "Diario de Mallorca".

Wszystko o sprawie gwałtu na 26-letniej Polce w Rimini na RadioZET.pl

Z ustaleń policji wynika, że Brytyjkę i Szwedkę zgwałcono w tym samym czasie, między 7.30, a 9 w piątek rano. Kobieta z Niemiec nie pamięta chwili gwałtu. Gdy obudziła się na plaży, jej sukienka była rozpięta, a bielizna zakrwawiona. Torebka i plecak zniknęły. Ostatni moment, który zapamiętała, to rozmowa z poznanym w barze mężczyzną.

Zobacz także

To nie pierwszy przypadek przemocy seksualnej na Majorce. W połowie sierpnia doszło tam do zbiorowego gwałtu na 19-letniej turystce ze Szkocji. Nastolatka miała zostać zaatakowana przez trzech mężczyzn na plaży koło Punta Ballena. W sprawie toczy się śledztwo. 

RadioZET.pl/DG