Zamknij

Niebezpieczny Polak zatrzymany na Majorce. Był ścigany 4 listami gończymi

18.11.2019 19:34
Niebezpieczny Polak zatrzymany na Majorce
fot. Policja

Poszukiwany od 2016 roku 44-letni mieszkaniec warszawskiego Targówka ukrywał się w Bułgarii, Tajlandii, Malezji i Wielkiej Brytanii. Policja dopadła go w końcu na hiszpańskiej Majorce, skąd trafi za kraty polskiego więzienia. Ma do odsiadki ponad 20 lat. 

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Mężczyzna jest uważany za jednego z najbardziej niebezpiecznych polskich przestępców. Za 44-latkiem wydano cztery listy gończe i europejski nakaz aresztowani. Polak ostał zatrzymany na hiszpańskiej wyspie w ubiegły wtorek.

44-latek jest podejrzany o podrabianie dokumentów, fałszowanie pieniędzy, korupcję, nielegalne posiadanie broni i amunicji, uszkodzenie ciała. Zarzucano mu również nielegalne posiadanie znacznych ilości środków odurzających. Jednak od trzech lat 44-latek skutecznie ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości.

Niebezpieczny Polak zatrzymany na Majorce 

Zaangażowani w poszukiwania funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Warszawa Targówek ustalili, że mężczyzna ukrywał się m.in. w Bułgarii, Tajlandii, Malezji i Wielkiej Brytanii. W lutym bieżącego roku wydano za 44-latkiem europejski nakaz aresztowania.

Zobacz także

Jak podaje policja, śledczy dowiedzieli się, że poszukiwany może obecnie ukrywać się w Hiszpanii. "Informację taką przekazali do Biura Międzynarodowej Współpracy Policji Komendy Głównej Policji i nawiązali współpracę z oficerem łącznikowym w Madrycie, angażując jednocześnie do tych działań policję hiszpańską" - podaje Paulina Onyszko.

Po dopełnieniu wszystkich wymaganych procedur ekstradycyjnych, mężczyzna zostanie deportowany do Polski i stanie przed sądem

RadioZET.pl/PAP