Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Podróżujesz po świecie? To państwo wprowadza nowy podatek dla turystów

07.06.2017 21:17
xxx wiadomosci

Od 1 sierpnia każdy turysta udający się do Malezji będzie musiał zapłacić nawet 17 złotych. Wysokość nowego podatku będzie uzależniona od klasy hotelu lub innego miejsca noclegowego, w którym się zatrzymamy. 

Podróżujesz po świecie? To państwo wprowadza nowy podatek dla turystów fot. Pixabay

Nowa danina ma dotyczyć zarówno obcokrajowców, jak i obywateli Malezji nocujący w hotelach, hostelach czy zarejestrowanych prywatnych mieszkaniach. Dodatkowa opłata będzie naliczana do naszego rachunku za nocleg. Rząd Malezji tłumaczy, że pieniądze pozyskane z tego tytułu będą przeznaczone na promocję malezyjskiej turystyki i rozwój infrastruktury turystycznej.

Kwota podatku ma być uzależniona od klasy wynajmowanego lokum. Najwięcej, bo około 17 złotych za dobę zapłacą goście hoteli pięciogwiazdkowych. Prawie 9 złotych to cena za cztery gwiazdki. Hotele o niższym standardzie doliczą do naszego rachunku nieco ponad 4 złote. 

Szczegółowe informacje na temat daniny nie są znane. Niewykluczone, że zwolnione z nowego podatku będą m.in. miejsca noclegowe zapewniane przez organizacje religijne, a także obiekty, które dysponują mniej niż dziesięcioma pokojami.

Swój sprzeciw wobec pomysłu wyraziła branża hotelowa, która boi się jego negatywnego skutku na liczbę turystów odwiedzających ten kraj.

RadioZET.pl/DG 

Oceń