Zamknij

Podróżujesz po świecie? To państwo wprowadza nowy podatek dla turystów

Redakcja
07.06.2017 21:17
Podróżujesz po świecie? To państwo wprowadza nowy podatek dla turystów
fot. Pixabay

Od 1 sierpnia każdy turysta udający się do Malezji będzie musiał zapłacić nawet 17 złotych. Wysokość nowego podatku będzie uzależniona od klasy hotelu lub innego miejsca noclegowego, w którym się zatrzymamy. 

Nowa danina ma dotyczyć zarówno obcokrajowców, jak i obywateli Malezji nocujący w hotelach, hostelach czy zarejestrowanych prywatnych mieszkaniach. Dodatkowa opłata będzie naliczana do naszego rachunku za nocleg. Rząd Malezji tłumaczy, że pieniądze pozyskane z tego tytułu będą przeznaczone na promocję malezyjskiej turystyki i rozwój infrastruktury turystycznej.

Zobacz także

Kwota podatku ma być uzależniona od klasy wynajmowanego lokum. Najwięcej, bo około 17 złotych za dobę zapłacą goście hoteli pięciogwiazdkowych. Prawie 9 złotych to cena za cztery gwiazdki. Hotele o niższym standardzie doliczą do naszego rachunku nieco ponad 4 złote. 

Szczegółowe informacje na temat daniny nie są znane. Niewykluczone, że zwolnione z nowego podatku będą m.in. miejsca noclegowe zapewniane przez organizacje religijne, a także obiekty, które dysponują mniej niż dziesięcioma pokojami.

Swój sprzeciw wobec pomysłu wyraziła branża hotelowa, która boi się jego negatywnego skutku na liczbę turystów odwiedzających ten kraj.

RadioZET.pl/DG