Zamknij

Wyrzucono 12-latkę z zawodów szachowych w Malezji. Miała mieć "wyzywający strój"

Redakcja
02.05.2017 20:54
Wyrzucono 12-latkę z zawodów szachowych w Malezji. Miała mieć "wyzywający strój"
fot. Facebook

Wyjątkowo dziwna sytuacja miała miejsce podczas turnieju szachowego w Malezji.Z zawodów została wykluczona 12-letnia zawodniczka. Powodem miał być jej "wyzywający strój", który nie podobał się sędziemu głównemu. Oburzającą sprawę opisał na portalu społecznościowym trener dziewczynki.

"Główny arbiter powiedział jednej z mojej uczennic, że jej strój jest nieodpowiedni. Jakoby w swojej sukience wyglądała "uwodzicielsko" i "z pewnej odległości mogła budzić pożądanie" - napisał Kaushal Khandhar, trener dziewczynki i członek Międzynarodowej Federacji Szachów. 

Kaushal Khandhar opiekował się młodymi zawodnikami podczas zawodów w malezyjskim Putrajaya.

Dziewczynce kazano się przebrać i w innym stroju powrócić na zawody następnego dnia. Problem polegał na tym, że sędzia poinformował rodzinę o konieczności zmiany ubioru już po zamknięciu sklepów. Matka dziewczynki nie miała możliwości kupna nowego stroju dla swojej córki i tym samym dziewczynka straciła szansę występu w zawodach.

Pod postem nauczyciela pojawiło się wiele negatywnych komentarzy, ostro krytykujących zachowanie sędziego. Chodziło przede wszystkim o przedmiotowe potraktowanie dziewczynki i że "rozwiązłe i obrzydliwe myśli" to problem mężczyzny a nie nastolatki.

RadioZET.pl/KM