Zamknij

Masowe zatrucie lewym alkoholem. Co najmniej 21 osób nie żyje

Redakcja
19.09.2018 15:14
Alkohol
fot. Pixabay

Malezyjska policja prowadzi śledztwo w sprawie produkcji skażonego alkoholu, który spowodował śmierć co najmniej 21 osób i konieczność hospitalizacji kilkudziesięciu innych.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Do zatrucia doszło tanim, pędzonym pokątnie alkoholem, popularnym - jak pisze Reuters - wśród biednych robotników przybyłych do pracy w Malezji, gdzie większość ludności stanowią muzułmanie i gdzie legalne napoje alkoholowe są obłożone bardzo wysokimi podatkami.

W Kuala Lumpur i w całym stanie Selangor zarejestrowano łącznie 57 przypadków zatrucia metanolem - poinformował w środę malezyjski minister zdrowia Dzulkefly Ahmad. Dodał, że liczba zatruć prawdopodobnie wzrośnie.

Wśród osób, które zatruły się skażonym alkoholem jest pięciu Malezyjczyków, a reszta to przybysze z Bangladeszu, Indonezji, Birmy i Nepalu.

Zobacz także

Podczas policyjnej akcji w 12 obiektach zatrzymano siedem osób oraz skonfiskowano 3 tys. butelek i puszek whisky i piwa, żeby znaleźć źródło skażenia i nie dopuścić do zatrucia się kolejnych osób - poinformował w oświadczeniu szef policji w stanie Selangor, Mazlan Mansor.

RadioZET.pl/PAP/DG