Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Masowe zatrucie lewym alkoholem. Co najmniej 21 osób nie żyje

19.09.2018 15:14
xxx wiadomosci

Malezyjska policja prowadzi śledztwo w sprawie produkcji skażonego alkoholu, który spowodował śmierć co najmniej 21 osób i konieczność hospitalizacji kilkudziesięciu innych.

Alkohol fot. Pixabay

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Do zatrucia doszło tanim, pędzonym pokątnie alkoholem, popularnym - jak pisze Reuters - wśród biednych robotników przybyłych do pracy w Malezji, gdzie większość ludności stanowią muzułmanie i gdzie legalne napoje alkoholowe są obłożone bardzo wysokimi podatkami.

W Kuala Lumpur i w całym stanie Selangor zarejestrowano łącznie 57 przypadków zatrucia metanolem - poinformował w środę malezyjski minister zdrowia Dzulkefly Ahmad. Dodał, że liczba zatruć prawdopodobnie wzrośnie.

Wśród osób, które zatruły się skażonym alkoholem jest pięciu Malezyjczyków, a reszta to przybysze z Bangladeszu, Indonezji, Birmy i Nepalu.

Podczas policyjnej akcji w 12 obiektach zatrzymano siedem osób oraz skonfiskowano 3 tys. butelek i puszek whisky i piwa, żeby znaleźć źródło skażenia i nie dopuścić do zatrucia się kolejnych osób - poinformował w oświadczeniu szef policji w stanie Selangor, Mazlan Mansor.

RadioZET.pl/PAP/DG 

Oceń