Zamknij

Małpia ospa wywołała radość w rosyjskiej telewizji. "To za wysyłanie broni Ukrainie"

26.05.2022 22:28
Program "60 minut"
fot. "60 minut" via Twitter/JuliaDavisNews

Goście i prowadzący program "60 minut" w rosyjskiej telewizji cieszyli się, że w Europie coraz więcej osób choruje na małpią ospę. - Większość krajów, w których homoseksualiści zachorowali na małpią ospę, wysyła broń reżimowi w Kijowie - mówiła współprowadząca Olga Skabiejewa.

Małpia ospa rozprzestrzenia się w Europie. Ten przykry fakt wywołał radość u prowadzących i gości programu “60 minut” na kanale państwowej telewizji Rosja-1. 

“Śmieją się z cierpiących z powodu tej choroby krajów” - napisała na Twitterze Julia Davis z The Daily Beast. Dziennikarka zwróciła uwagę, że uczestnicy programu mówili, że małpią ospą są dotknięte państwa, które wysyłają broń do Ukrainy.

"Małpia ospa w krajach, które dostarczają broń Ukrainie"

- Małpia ospa. Prawie wszyscy, którzy na nią zachorowali to mężczyźni o “nietradycyjnej orientacji” seksualnej - stwierdził jeden z gospodarzy programu Jewgienij Popow. Trudno jednoznacznie stwierdzić, co miał na myśli, mówiąc o “nietradycyjnej orientacji”, prawdopodobnie sugerował, że chorują osoby homoseksualne. Eksperci są zgodni, że jest to bzdura. - Małpia ospa to choroba, na którą może zachorować każdy z nas, nie tylko geje. Wirus nie kieruje się orientacją seksualną, istotna jest droga transmisji – wyjaśnia prof. Krzysztof Pyrć.

- Trudno uwierzyć w taki zbieg okoliczności, a może nie jest to zbieg okoliczności. Większość krajów, w których homoseksualiści zachorowali na małpią ospę, wysyła broń reżimowi w Kijowie - kontynuowała myśl swojego kolegi, współprowadząca Olga Skabiejewa. - My nie mamy żadnych przypadków małpiej ospy. Nawet jednego - dodał deputowany Dumy Państwowej Aleksiej Żurawljow, ku uciesze gospodarzy programu.

RadioZET.pl

WOJNA W UKRAINIE - RELACJA NA ŻYWO:

C