Zamknij

70 małp uciekło z zoo pod osłoną nocy. Trwają poszukiwania

11.06.2020 22:36
małpy uciekły z zoo
fot. Shutterstock

70 małp uciekło z zoo Takagoyama Shizen w mieście Futtsu w Japonii. Policja poinformowała, że siatka w klatce, w której przebywały zwierzęta, została rozcięta nożycami. Cały czas trwają poszukiwania.

Do zdarzenia doszło w mieście Futtsu w prefekturze Chiba w Japonii. Ok. godz. 7.30 jeden z pracowników zoo Takagoyama Shizen powiadomił policję, że małpy uciekły.

Jak podają lokalne media, poza zoo przebywa obecnie ok. 70 małp. Jak dotąd nie udało się odnaleźć ani jednej. Niczego nie widzieli też okoliczni mieszkańcy.

70 małp uciekło z zoo. Ktoś rozciął siatkę w klatce

Jak podaje policja, siatka w klatce, w której przebywały małpy została rozcięta nożycami. Otwór miał około 40 centymetrów wysokości i 30 szerokości.

Zobacz także

Według dyrekcji zoo, zwierzęta niemal na pewno znajdują się w okolicy. Pracownicy mają nadzieję, że uda się je wyłapać zostawiając pożywienie. Dotychczasowe poszukiwania i próby okazały się jednak bezskuteczne.

Zobacz także

Podobne zdarzenie miało miejsce we wrześniu 2019 roku. Wówczas to jednak tajfun Faxai uszkodził metalowe ogrodzenie. Wszystkie małpy, które uciekły, w niedługim czasie zostały wyłapane.

Zobacz także

RadioZET.pl/ Mainichi.jp/ Japan Today