Zamknij

Arcybiskup jechał w luksusowym porsche, które ciągnęły dzieci [WIDEO]

Redakcja
13.11.2018 20:42
Malta. Grupa dzieci ciągnęła luksusowe porsche z arcybiskupem
fot. TVM (screen)

Oburzenie internautów wzbudziło nagranie pokazujące nowego arcybiskupa miasta Żebbuġ na Malcie. Widać na nim, jak poczas procesji wąskimi uliczkami grupa dzieci ciągnie za sobą porsche boxer s, w którym znajdował się hierarcha. Kapłan przeprosił, ale jednocześnie powiedział, że "nie rozumie problemu".

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

Jak podała maltańska telewizja TVM, zdarzenie miało miejsce podczas niedzielnej uroczystości obrania miejscowej parafii. Na trwającym kilkadziesiąt sekund nagraniu widać, jak kapłan Canon Ġwann Sultana podczas uroczystej procesji siedzi w srebrnym, luksusowym porsche boxer s. Samochód ciągnęła linami grupa około 50 chłopców. Zgromadzeni przechodnie wiwatowali na widok hierarchy.

Zobacz także

W krótkiej rozmowie z "Times of Malta" kapłan odniósł się do fali krytyki. - Przykro mi, ale to nie jest dla mnie problemem i niektóre komentarze są po prostu nie w porządku - skomentował lakonicznie Sultana.

Gazeta przypomniała, że hierarcha został mianowany arcybiskupem w mieście Żebbuġ, położonego w środkowej części największej maltańskiej wyspy Gozo, po rezygnacji poprzedniego arcybiskupa.

Sultana otrzymał święcenia kapłańskie w 1996 roku i studiował na Papieskim Uniwersytecie Salezjańskim w Rzymie. Nowy arcybiskup jest również wykładowcą w seminarium duchowym w Gozo.

Zobacz także

RadioZET.pl/TVM/Times of Malta/PTD