Zamknij

15-letni Jakub zginął, próbując ratować matkę. Policja ujawnia nowe informacje

13.06.2022 12:49
Jakub Szymański
fot. Greater Manchester Police

44-letni Suleman A. został oskarżony o zabójstwo 15-latka z Polski i usiłowanie zabójstwa jego matki – podała w poniedziałek policja z Manchesteru. Jakub Sz. zginął, próbując pomóc zaatakowanej nożem matce.

Do napaści doszło w czwartek wieczorem w domu ofiar. 15-letni Jakub zmarł w szpitalu w wyniku ran kłutych, których doznał, gdy próbował pomóc matce zaatakowanej nożem przez sprawcę. Matka chłopca Katarzyna B. również doznała ciężkich obrażeń i przebywa w szpitalu, jej stan jest stabilny.

Manchester. 15-letni Jakub z Polski zginął, broniąc matkę

44-letni Suleman A. został zatrzymany następnego dnia w hrabstwie Kent w południowo-wschodniej Anglii. Jak podała policja z Manchesteru, przypuszcza się, że sprawca i jego ofiary znali się wcześniej. 

Oskarżony, który nie ma stałego adresu zamieszkania, jeszcze w poniedziałek stanie przed sądem magistrackim dla Manchesteru i Salford. Posiedzenie będzie miało charakter wyłącznie proceduralny i będzie się sprowadzało do potwierdzenia jego tożsamości i wyznaczenia terminów kolejnych etapów procesu.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP

C