Zamknij

Charytatywny koncert Ariany Grande. 10 tys. osób nieuczciwe chciało zdobyć darmowy bilet

Redakcja
02.06.2017 13:55
Charytatywny koncert Ariany Grande. 10 tys. osób nieuczciwe chciało zdobyć darmowy bilet
fot. AFP/East News

W niedzielę Ariana Grande oraz towarzyszący jej znani muzycy zagrają specjalny koncert ku czci ofiar zamachu w Manchesterze. Organizatorzy zaoferowali bezpłatne wejściówki dla osób, które uczestniczyły w felernym wydarzeniu 22 maja. Niestety nawet w obliczu tragedii, nie zabrakło nieuczciwych prób obejścia zasad.

10 tys. osób, którym nie przysługują darmowe bilety na niedzielny koncert Ariany Grande, podjęło próby zdobycia wejściówek. Organizatorzy nazwali ich "ludźmi bez skrupułów".

Oferta jest skierowana do osób, które uczestniczyły w koncercie amerykańskiej artystki 22 maja poprzedzającym zamach w Manchesterze. Łącznie było to 14,2 tysięcy osób. Po darmowe wejściówki zgłosiło się jednak blisko 25 tysięcy chętnych. Nie trzeba być Pitagorasem, żeby wiedzieć, że coś tu nie gra.

Zobacz także

Agencja odpowiedzialna za rozprowadzenie darmowych wejściówek nie kryje swojego oburzenia. Mocno krytykują fakt, że część ludzi chce wykorzystać tragedię innych tylko po to, by na żywo i za darmo zobaczyć ulubionych artystów. Organizatorzy przekonali jednak, że gruntownie sprawdzają każde zgłoszenie, przedłużyli też termin złożenia aplikacji tak, by mieć pewność, że bilety trafią do osób, które faktycznie mają do nich prawo.

Osoby, których w hali Manchester Arena nie było, mogli zaopatrzyć się w płatne bilety. Rozeszły się one jednak w pół godziny po ich udostępnieniu.

Dochód zebrany podczas niedzielnego koncertu zostanie w całości przekazany rodzinom ofiar wybuchu w hali w Manchesterze. Obok Ariany Grande na scenie wystąpią m.in. Justin Bieber, Miley Cyrus, Katy Perry i grupa Black Eyed Peas. 

W zamachu przeprowadzonym 22 maja w Manchesterze zginęły 22 osoby, a 116 zostało rannych.

RadioZET.pl/ABC News/KM