Zamknij

Zostawił otwarte okno w samochodzie. Policja wystawiła mu mandat

29.06.2019 19:14
Zostawił otwarte okno w samochodzie. Policja wystawiła mu mandat
fot. Adam Wysocki/East News

Turysta na Sardynii został ukarany grzywną w wysokości 41 euro za to, że zostawił otwarte okno w zaparkowanym samochodzie. Uznano to za „podżegania do kradzieży”

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Mieszkaniec Turynu przebywający na wakacjach w Alghero na włoskiej wyspie otrzymał mandat od tamtejszej straży miejskiej za to, że nie zastosował koniecznych środków zapobiegawczych, by nie dopuścić do kradzieży tego, co jest w aucie, jak i samego pojazdu.

Lokalne media na wyspie podały, że mężczyzna nie mógł uwierzyć w uzasadnienie, jakie przeczytał na wystawionym mandacie, który znalazł za wycieraczką. Powołano się w nim na artykuł kodeksu drogowego, w którym mowa jest o tym, że w czasie postoju samochodu kierowca musi zastosować wszystkie niezbędne środki ostrożności, by nie dopuścić do „wypadku i użycia pojazdu bez jego zgody”. Niepodjęcie takich kroków straż miejska uznała za „nakłanianie do popełnienia przestępstwa”.

„Absurd” - tak karę podsumował 77-letni właściciel samochodu, cytowany przez agencję Ansa. Jak ocenił, funkcjonariusze wykazali się „nadmiarem gorliwości”. Wyjaśnił, że zawsze jeździ z odsuniętą szybą, bo podróżuje z psem.

Zobacz także

Mężczyzna skontaktował się z adwokatem, który przyznał, że mandat nie jest pomyłką ani przesadą. To samo potwierdził komendant posterunku straży miejskiej, który podkreślił, że kompetentny funkcjonariusz postąpił zgodnie z przepisami kodeksu drogowego.

- Ten pan zdaje się go nie znał, ale teraz nigdy więcej nie zapomni zamknąć samochodu tak, jak trzeba - dodał szef straży. 

RadioZET.pl/PAP