Zamknij

Marek Kamiński jedzie samochodem elektrycznym do Japonii. Dotarł już do Moskwy

Redakcja
06.06.2018 22:56
Marek Kamiński
fot. Facebook

Nietypowa podróż Marka Kamińskiego idzie zgodnie z planem. Polski wyczynowiec planuje dojechać do Japonii samochodem elektrycznym. Zameldował się już w stolicy Rosji.

Kamiński przejechał już przez kraje bałtyckie i zrobił sobie krótką przerwę w Moskwie. – Spotykam się z dużą sympatią, Rosjanom podoba się, że ktoś podróżuje w ten sposób – mówił na konferencji prasowej w Instytucie Polskim.

Kamiński jedzie do Japonii

Takiej podróży jeszcze nie było. Samochód marki Nissan LEAF, którym podróżuje Kamiński, ma w pełni elektryczny napęd. Podróżnik również w nim nocuje i gotuje. Kamiński opowiadał, że zabrał w podróż minimalną ilość ekwipunku i wykorzystuje technologie chroniące naturę. Chodzi m.in. o ekologiczne opakowania żywności, filtr do oczyszczania wody czy odzież z wykorzystaniem nanotechnologii.

Marek Kamiński samochodem elektrycznym do Japonii

Zdaniem Kamińskiego podróż elektrycznym samochodem przez Azję nie jest wielkim wyzwaniem i wiele nie różni się od standardowej podróży samochodem spalinowym. Jest to jednak dużo bardziej ekologiczny sposób przemieszczania się. – To wymaga pewnej dyscypliny, ale tylko dlatego, że mam daleką trasę. Ten samochód można naładować wszędzie – w każdym gniazdku, w każdym motelu, gdziekolwiek jest prąd – mówi podróżnik.

Samochodem przez całą Azję

Trasa wyprawy prowadzi dalej przez miasta Rosji (m.in. Kazań i Jekaterynburg) i Syberię, następnie – Mongolię, Chiny i Koreę Południową do Japonii. 13 tys. kilometrów Kamiński zamierza pokonać w trzy miesiące.

RadioZET.pl/PAP/strz