Zamknij

Margaret Loughrey nie żyje. Multimilionerka została znaleziona martwa

03.09.2021 09:34
Margaret Loughrey
fot. BBC

Margaret Loughrey, multimilionerka z Irlandii Północnej, została znaleziona martwa w swoim domu. Kobieta w 2013 roku wygrała 27 milionów funtów. W wielu wywiadach podkreślała, że pieniądze ''zniszczyły jej życie''. 

Margaret Loughrey nie żyje. Jak podają północnoirlandzkie media, zwłoki multimilionerki odnaleziono w czwartek (2 września) w jej domu na Ballycolman Lane w Strabane. Wcześniej lokalna policja otrzymała zgłoszenie o nagłym zgonie kobiety.

Śledczy wstępnie wykluczyli udział osób trzecich w jej śmierci. Dokładną przyczynę zgonu 56-latki ma wyjaśnić sekcja zwłok – zapowiedział rzecznik policji w Irlandii Północnej. 

Multimilionerka z Irlandii Północnej nie żyje. ''Pieniądze zniszczyły moje życie''

Margaret Loughrey trafiła na pierwsze strony gazet na Wyspach w grudniu 2013 roku. Kobieta wygrała 27 milionów funtów w loterii Euromillions. 56-latka postanowiła zainwestować pieniądze w szereg nieruchomości, w tym upadającą fabrykę Herdman's Mill w Sion Mills. 

– Nie czuję, że wygrałam na loterii. Czuję, że wszyscy ją wygrali, ponieważ to zmieni tak wiele istnień – mówiła tuż po odebraniu gigantycznej nagrody. 

W 2015 roku Loughrey popadła w konflikty z prawem. Multimilionerka została skazana na 150 godzin prac społecznych za napad na taksówkarza. Ponadto sąd nakazał kobiecie wypłatę 30 tys. funtów odszkodowania w związku z roszczeniem o niesłuszne zwolnienie pracownika. 

– Ogromne pieniądze przyniosły mi tylko smutek. Zniszczyły moje życie. Jestem niewierząca, ale jeżeli istnieje piekło, to byłam w nim – powiedziała Loughrey w wywiadzie udzielonym w 2019 roku. 

RadioZET.pl